



Матусівський ліцей №2
З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Вчителі та учні Матусівського ліцею №2 вшанували пам'ять воїнів-інтернаціоналістів, пам'ять про яких викликає біль і співчуття. Співчуття тим, хто втратив рідних, які виконували свій військовий обов’язок. А біль за тих, хто віддав життя, назавжди залишившись молодим, повним сил і мрій. Не згасне це горе, допоки житимуть батьки, брати і сестри загиблих синів України.



Мандрівка у світ минулого
З метою розвитку пізнавального інтересу учнів до історії протягом 25-31 січня у навчальному закладі проходив тиждень історії.
Протягом тижня діти ознайомилися із змінними експозиціями «Знай наших», «Цікава історія», «Історики про історію», «Голокост», «Пам’ятай Крути!». У шкільній бібліотеці була організована книжкова виставка «Герої історії в літературі».
Для учнів 5 класу була проведена вікторина «Чи знаєш ти…» з використанням LEGO, учні 6 та 7 класів мандрували «Лабіринтами минулого», учні 8 класу билися на «Історичному турнірі», а учні 10-11 класів брали участь у історико-інтелектуальній грі «Колесо історії».
На відзначення пам’ятних дат було проведено Годину пам’яті «Український вимір Голокосту», Годину пам’яті та патріотизму «Лицарство Крут: Вам дзвони не грали, коли ви вмирали» та Інформаційну сторінку до Дня вигнання нацистських загарбників з Матусова.
Протягом тижня учні молодших та середніх класів малювали малюнки на виставку «Минуле людства очима дітей», презентацією якої й завершився тиждень історії.
Оргкомітет щиро вдячний активним учасникам!
31 січня – День вигнання нацистських загарбників з Матусова
Сьогодні, 31 січня минає 78 років від дня звільнення села від нацистських загарбників. Скільки горя і страждань принесли нацисти нашому народові! З перших днів окупації примушували наших односельців працювати на себе: розчищати дороги, будувати залізницю, рити окопи… На роботі за людьми стежив наглядач, в руках його була нагайка, якою німець бив непокірних, або тих, хто хоч на мить розгинав спину.
А скільки наших односельців побували у рабстві в Німеччині! Нелюди-фашисти влаштовували облави на молодь і насильно вивозили її на каторжні роботи в Німеччину. Молоді люди змушені були тікати, а потім переховуватись на горищах, в погребах, в бур’янах.
Але розплата настала. В понеділок 31 січня 1944 року о 12 годині воїни 62-ої та 252-ої стрілецьких і 5-ої гвардійської парашутно-десантної дивізій, зламавши запеклий опір ворога в районі цукрового заводу та завдаючи йому важких втрат, оволоділи с. Матусів. 252-а стрілецька дивізія оволоділа хуторами Ленія та Полтава і до 19-ї години вийшла на рубіж залізниці в районі західних схилів висоти 163,8. На цей час 62-а гвардійська стрілецька дивізія вела бої на східній околиці с.Сигнаївка і до кінця дня оволоділа ним.
Протягом 31 січня 1944 р. радянські війська просунулись на 12 км, оволоділи 8-ма населеними пунктами, в тому числі: Матусів, Куцівка, Мар’янівка; знищено до 600 солдатів та офіцерів, підбито 3 танки; трофеї: 6 гармат, 26 кулеметів, 10 вагонів із різними вантажами, 17 коней, 10 підвод, 2 автомобіля; захоплено в полон 49 солдатів і унтер-офіцерів; втрати радянських частин за 30 і 31 січня 1944 р.: убито – 103, поранено 365 чоловік.
На вшанування подвигу воїнів-визволителів та пам’яті про загиблих у закладі було проведено інформаційну сторінку «Пам’ятаймо про подвиг!» та покладено живі квіти до могили полеглих воїнів.


29 січня 2022 року в Україні відзначається 104-та річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, поки тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
Події Української революції засвідчили: державність без армії неможлива. Сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому героїв Крут у публіцистиці часто називають “першими кіборгами”.
На вшанування пам’яті героїв Крут у Матусівському ліцеї № 2 було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів. У бібліотеці закладу було розміщено тематичну виставку документальної, художньої та публіцистичної літератури «Пам’яті героїв Крут присвячується…». Учні 1-4 класів провели годину спілкування "Герої Крут - взірець для нащадків", у ході якої переглянули відео "Крути", вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання. Для учнів 5-11 класів було проведено єдину Годину пам’яті та патріотизму «Лицарство Крут: Вам дзвони не грали, коли ви вмирали…». У ході заходу було наголошено на тому, що Крути стали символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Вони увійшли в історію України як символ національної честі та гідності, оскільки юні хлопці поклали свої голови для того, щоб незалежна Україна існувала.
День подвигу Героїв Крут – це день національної ідеї, ідеї єдності і сили Української держави!
27 січня весь світ вшановує пам’ять жертв Голокосту.Трагедія Голокосту - це урок для всього людства, застереження про небезпеку поширення упередженого ставлення до представників інших народів і культур.Для України печальним символом Голокосту є Бабин Яр, де було розстріляно понад 150 тис. осіб.Символом Голокосту став метелик. У 1943 році хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі:"...найжахливіше, що в гетто метелики не живуть." Метелики - це символ радості, без якої не живуть. Тому сьогодні учні 10 класу Матусівського ліцею №2 Матусівської сільської ради приєдналися до акції "Метелики пам'яті" й висловили свої співчуття болю та втрати. Таким чином ми вшанували багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.Голокост дійсно був, і, зберігаючи пам'ять про нього, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.Ми зобов’язані берегти пам´ять про Голокост і не допустити повторення подібного пекла у майбутньому.





27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. 1 листопада 2005 року Генеральна асамблея ООН прийняла Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. У цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Україна на державному рівні вшановує жертв Голокосту з 2012 року.
Сьогодні у нашому закладі на вшанування пам’яті жертв Голокосту класні керівники 1-4 класів провели для своїх учнів інформхвилинки, у ході яких познайомили молодших школярів з поняттям «Голокост» та з історією його виникнення. Година спілкування «Чужого горя не буває» буда проведена з учнями 5-7 класів. З болем, сумом і жалем в очах і душах подумки підсумували учні, що такого жаху не повинно повторитися. Для учнів 8-11 класів було проведено Годину Пам’яті «Український вимір Голокосту», у ході якої учні з’ясували, що Україна має свій вимір Голокосту. Пройшовши через страхіття Голодомору, українці як ніхто інший, розуміють біль єврейського народу. Ми зобов’язані берегти пам´ять про Голокост і не допустити повторення подібного пекла у майбутньому.
Нас не зломить повік, бо ми не поодинці,
А попліч ідемо крізь темряву негод...
Не умирать, а жить, євреї, українці!
Нехай живе народ!




В єдності наша сила.
21 січня в Матусівському ліцеї №2 організовані та проведені виховні заходи, які присвячені Дню Соборності України. З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів з учнями початкових класів було проведено акцію “Живий ланцюг Соборності”. Вони дружно взялися за руки, щоб утворити ланцюг єдності українців у єдиній державі. Також для молодших школярів була проведена інформаційна сторінка “День Соборності України: історія виникнення свята”, а переглянуте відео “Україна — Соборна держава” допомогло молодшим школярам зрозуміти, що наша Батьківщина незалежна і єдина.
Для школярів 5-7 класів були проведені тематичні уроки національно-патріотичного спрямування. Була проведена година пам'яті « Соборна мати, Україно, одна на всіх , як оберіг!» Ми українці і ми повинні любити, шанувати, оберігати нашу рідну землю, пам’ятати історію України та з почестю вшановувати історичні пам’ятні дати. З учнями було проведено вікторину «Як я знаю Україну?». Під час свята діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Захід завершився виконанням гімну України.
Для учнів 8 - 9 класів було проведено виховну годину « Соборність України – Соборність наших душ» на якій переглядали трансляцію заходу «Пісня єднання». Також учні здійснили відеоподорож « Соборна. Вільна. Самостійна»
У шкільній бібліотеці була організована тематична виставка літератури «Тільки в єдності наша сила». Діти намалювали яскраві газети, приурочені до Дня Соборності. Підкреслюючи значення свята, одягнулися у вишивані сорочки. Кульмінацією святкування стало проведення флеш-мобу: «Живий ланцюг єднання», тримаючи державний прапор створили нерозривний, символічний ланцюг єдності, щоб відчути дух дружби, свободи і гордості за свою державу.

20 січня учні 7-11 класів, вчителі Матусівського ліцею №2 зустрічалися з інспектором ювенальної превенції Звенигородського відділу поліції Кучеренком В.В та поліцейським офіцером громади Івановим В. Ю.Головною метою зустрічі було попередження протиправних дій з боку дітей та застереження їх від небезпеки. Розмова йшла про види правопорушень, які часто трапляються у шкільному середовищі та на вулиці, зосередилась увага на різних видах відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення, розповіли про конкретні неприємні ситуації, у які можна потрапити через власну необережність. Особливу увагу приділили темі булінгу в сучасному суспільстві. Працівники поліції дали змістовні відповіді на запитання, які виникали у учнів під час бесіди.Зустріч пройшла у формі діалогу, всі отримали корисну інформацію та зробили для себе висновки. Директор ліцею Любов Горбенко подякувала працівникам поліції за проведену інформаційно-роз’яснювальну роботу та наголосила, що краще попередити будь-яку ситуацію, аніж потім її вирішувати.




Кінець грудня - казкова дивовижна пора. І діти, і дорослі - всі перебувають в очікуванні дива, новорічних свят та подарунків.
Новорічні свята в Матусівському ліцеї №2 почалися у найменших вихованців дитячого садочка "Малятко", до яких завітала Снігуронька і подарувала гостинці.
23 грудня відбулися новорічні свята учнів 1-11 класів, під час яких лунало багато пісень, танців та різних конкурсів.
Всі учні ліцею отримали подарунки від компанії LNZ Group, за що ми щиро дякуємо і бажаємо в Новому році успіху і процвітання!
Ось знову рік Новий іде,
Хай щастя він Вам принесе,
Міцне здоров’я подарує,
Хай радістю Ваш дім квітує.
Любов’ю хай серця живуть,
Тепло душі для Вас несуть.
Хай мир і лад у Вашій хаті будуть,
Хай завжди щирість Вам дарують люди.
До вашої уваги фрагменти новорічних виступів нашого учнівського колективу Матусівського ліцею №2:

Представники Шполянського відділу Звенигородського району Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області Авраменко Олександр Миколайович та Соколовська Алла Валеріївна, відвідали Матусівський ліцей #2 та провели бесіду з протипожежної безпеки щодо небезпеки використання відкритого вогню (свічки, бенгальські вогні, тощо), безпечного користування печами та електроприладами, та протипожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят.



Танцювальна постановка «Янголята»
Спить малесеньке дитятко,
Мов прекрасне янголятко –
Бачить кольорові сни,
Про чарівнії світи!
Спи малятко, засинай,
поринай в казковий край -
там де ходить Миколай.
Він даруночки готує,
І твій голос добре чує.
Солоденько засинай,
люлі –люлі, баю бай!

Святкова вітальна пісня вокального гуртка під керівництвом Демиденко Надії Михайлівни «Святий Миколай».

Щороку напередодні свята Миколая всі ми очікуємо на диво, сподіваємось на подарунки та перебуваємо у піднесеному настрої. Саме такий – казковий, веселий та святковий настрій панував сьогодні в нашому ліцеї. До наймолодших учнів завітав у гості Святий Миколай, який привітав діток з прийдешнім святом та подарував гостинці. Учні мали змогу розважитися, взяти участь у різних конкурсах, потанцювати та позмагатися один з одним. Сподіваємося, що гарний настрій та позитивні емоції, отримані під час свята надовго залишаться в пам’яті всіх учасників.
За солодкі новорічні подаруночки ДЯКУЄМО фермерському господарству "Деметра" Волинець Г. І.

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. Загальна декларація прав людини, проголосила рівність всіх жителів планети перед законом. Людина, її життя і гідність, права та свободи визнано найвищою цінністю кожної держави. Проголошено, що всі люди рівні у своєму достоїнстві та правах. При цьому права та свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Вони належать кожній людині від самого народження й протягом усього життя, не залежать від волі держави, не даруються й не можуть бути скасовані. Будь-які угоди, спрямовані на обмеження прав людини, визнаються недійсними.
Учні 9-11 класів Матусівського ліцею №2 взяли участь у вікторині «Магістри права» .Відповідаючи на запитання ліцеїсти пригадали основні правознавчі положення та статті Конституції України, адже ми всі знаємо: щоб зробити із людей хорших громадян, їм треба дати можливість проявити свої права і виконувати обов’язки громадян.

Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.
Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.
Для того, щоб привернути увагу до проблем людей з інвалідністю Матусівському ліцеї №2 була проведена виховна година на тему «Незламні духом».
Вчителі ліцею розповіли старшокласникам історії життя і боротьби людей з обмеженими можливостями, видатного науковця-флориста Липського Володимира Іполитовича, письменника і фантаста Біляєва Олександра Романовича, 32 президента США Теодора Делано Рузвельта, видатного фізика, дослідника теорії чорної діри Стівена Хокінса, чемпіонів Європи з танців на візках Надії та Івана Сіваків, українського параолімпійця, рекордсмена Олега Іваненко.
ВІЛ та СНІД… Сьогодні нам часто зустрічаються ці слова на плакатах, у газетах та журналах, їх чуємо по телевізору, радіо і просто від дорослих. Але, на жаль, більшість із нас не усвідомлює, яку загрозу він несе людям. Найчастіше ми думаємо – « мене це не стосується», «зі мною цього не трапиться», та ніхто не знає, де чекає нас біда.
СНІД – одна з найголовніших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ столітті і увійшло у ХХІ ст..
У всьому світі проводяться наукові роботи зі створення вакцини та ліків проти – інфекції, але на сьогодні СНІД не лікується. Єдиним методом боротьби із хворобою залишається попередження передачі вірусу. Тож учні Матусівського ліцею №2 долучилися до відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом взявши участь у флешмобі «Попереджений значить озброєний». У фойє було розміщено інформацію про відомих людей, які померли від СНІДу, адже ця хвороба не рахується ні з віком, ні зі статтю, ні з статусом.
Для наймолодших школярів було проведена пізнавальна бесіда "Що треба знати про СНІД", мінілекція "Хвороба, що вбиває", анкетування "Що я знаю про СНІД"




В Матусівському ліцеї №2 класними керівниками були проведені виховні години присвячені вшануванню пам’яті жертв голодомору 1932-33 років. Учнями 9-11 класів була здійснена віртуальна екскурсія «Голодомор в Україні 1932-1933», а 1 - 4 класи здійснили заочну подорож до Національного музею Голодомору "Свічки пам'яті" м.Київ та переглянули відео "Ти приніс мені яблуко", хвилиною мовчання вшанували пам'ять. В шкільній бібліотеці була представлена виставка книг на тематику голодомору.
27 листопада, о 16:00 закликаємо всіх традиційно запалити свічки пам’яті у вікнах осель та на пам’ятних місцях і таким чином вшанувати мільйони вбитих голодом українців.

25 листопада — День білої стрічки, який відкриває міжнародну акцію «16 днів активізму проти насильства щодо жінок і дівчат». У зв’язку з цим, в Матусівському ліцеї №2 було проведено флешмоб «Ми проти насильства над дівчатами та жінками»! Також по класах були проведені інформаційно-просвітницькі заходи.

Матусівський ліцей №2 вітає всіх з Днем гідності і свободи.

Сьогодні, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини. Свято проголошене Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 1954 році. Щороку воно святкується 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей. Всесвітній день дитини покликаний нагадати про крихкість дитинства і дітей, про те, наскільки вони цінні для нас.
Діти – колір цієї планети,
Її гордість, її честь,
Пам’ятка нам, що на світі
Чистота і щастя є!
Дитячий сміх веселий, дзвінкий
Хай лунає скрізь безтурботно,
У Всесвітній День дитини
Їх любити клянемося вічно!

Всесукраїнський урок з безпеки дорожнього руху
(19.11.21)



Міжнародний день толерантності - 16 листопада. В кожному класі Матусівського ліцею #2 були проведені виховні години присвячені толерантності.



22.10.2021 на базі Матусівського НВК №2 в рамках підготовки вчителів 5-11класів до роботи в НУШ, для вчителів Матусівської громади було проведено підвищення кваліфікації педагогічних працівників за темою: "Технологія продуктивної комунікації як засіб запобігання виникненню конфліктних ситуацій та конфлікту в закладах освіти", який провела методист відділу дошкільного навчання ЧОІПОПП ЧОР Ванько Ксенія Іванівна.
Педагоги підвищували кваліфікацію у формі трейнінгу, який пройшов на високому методичному рівні. Коуч Ксенія Іванівна змістовно, цікаво, науково обґрунтовано реалізувала свої практичні завдання. Всі отримали задоволення та нові знання, попрацювали над поставленими завданнями і отримали позитивні емоції та практичні навички. Дякуємо керівництву ЧОІПОПП ЧОР та Ксенії Іванівні за цікавий досвід та навчання .






Сенс учнівського самоврядування в сучасній, демократичній школі полягає не в управлінні одних дітей іншими, а в навчанні всіх дітей основам демократичних відносин у суспільстві, у навчанні їх керувати собою, своїм життям в колективі.
Участь у самоврядуванні допоможе учням сформувати у себе навички демократизму, уміння самостійно діяти, нестандартно мислити, приймати рішення, здійснювати їх і нести відповідальність.
8 жовтня в Матусівському НВК№2 відбулися вибори Президента школи. Відповідно до Положення про вибори учнівського самоврядування кандидатом на цю посаду міг стати будь-який учень школи 8-11 класів , який має авторитет у класі та школі. Активним виборчим правом були наділені учні 5-11 класів.
Свої кандидатури на посаду Голови учнівського парламенту подали чотири учні – Тихоступ Дмитро (11-клас),Чорнозуб Єлизавета (10- клас), Бондаренко Кіра (9-клас), Полтавець Ольга (8-клас). Протягом тижня кандидати вели агітацію, намагаючись довести до кожного виборця свою програму, план дій на найближчий час, кожен хотів переконати в тому, що саме він зможе зробити шкільне життя більш демократичним, цікавим і змістовним.
Вибори пройшли дуже активно і цікаво. І хоча всі кандидати були гідні, за підсумками голосування Головою учнівського парламенту більшістю голосів було обрано учня 11-класу Тихоступа Дмитра, його заступником стала учениця 9 класу Бондаренко Кіра, вона зайняла посаду прем’єр міністра шкільної організації «Шкільна країна». Вітаємо новообраних президента та прем’єр міністра з перемогою, бажаємо їм впровадити політику демократичної, нової школи, політику знань, порозуміння та поваги, яка сприятиме демократизації та покращенню життя школи.


Згідно з легендами та переказами саме на Покрову запорізькі козаки вирушали на зимівлю по своїх хуторах та зимівниках. А оскільки в ті далекі часи основним календарем були церковні свята- то і маємо: козацьке свято саме 14 жовтня. Сьогодні , напередодні Покрови, учні Матусівського НВК №2 згадували козацькі традиції , славетні події та імена. Молодші школярі переглянули мультфільми про козаків, взяли участь у козацькій вікторині та намалювали вітальні листівки. Учні 5-7 класів змагалися в традиційних " Козацьких розвагах". А старші школярі з'ясовували хто спритніший, розумніший, кмітливіший: козаки чи козачки?



З Днем працівників освіти!
Хай буде прекрасним,
щасливим це свято,
Бажаєм міцного здоров’я багато,
Вам вдячні за людяність,
працю, знання,
Сердчене тепло та всього пізнання.
Бажаємо щастя, багатства, достатку,
Хай буде в житті Вашім все у порядку!
https://youtu.be/E9CQdzF7Vp0
- відео-привітання
https://youtu.be/cMXT25vOxxQ
- пісенне привітання від учнів
Матусівського НВК №2
https://youtu.be/CAGf0UHMyEw
- книга-фотоколаж
https://youtu.be/D7EgAAx_rGE
- казка "Побажання"
Сьогодні, 1 жовтня, відзначається День людей похилого віку та День ветерана.Ця дата – не нагадування про вік, а нагода сказати теплі слова вдячності. Сьогодні ми вкотре говоримо теплі слова подяки батькам, матерям, ветеранам війни і праці, пенсіонерам і, взагалі, всім літнім людям за багаторічну самовіддану працю, доброту й мудрість.Низький уклін Вам до землі, дорогі ветерани, дідусі, бабусі, та велика подяка за все, що зробили для нас. Нехай завжди вас оточують увагою і піклуванням близькі люди, нехай ніщо не засмучує ваші будні. Міцного здоров`я вам, довгих років життя, сердечного тепла, любові та душевного спокою!



Музика – найтонша нитка, яка пов’язує душу з прекрасним.Музика, як багато в цьому слові: і шелест листя, шум води, спів птахів, звуки музичних інструментів! Музика допомагає людям жити і творити.Людське життя немислиме без музики. Вона оточує нас звідусіль: в кожному кіно, в кожному домі, в кожному плеєрі і телефоні. Музика грає в кафе і супермаркетах. В День музики хочеться привітати всіх людей, які люблять музику і творять її, а особливо нашого вчителя Надія Демиденко .Нехай музика любові завжди звучить у вашому житті, музика щастя супроводжує у справах і кар’єрі, музика удачі не перестає звучати, супроводжуючи вас в кожній події! Всього вам найкращого!З цим днем можна привітати всіх на цій планеті, адже музика звучить у серці кожного.Нехай музика завжди буде з вами! З Всесвітнім днем музики




Там, де змія не проповзе,
І не знайде дорогу звір і птах,
Турист завжди знайде стежку,
І нічого з ним ніколи не трапиться.
Всіх туристів вітаємо від душі,
Хай неодмінно збудуться ваші мрії,
Нехай подорож вам дарує насолоду,
І, звичайно ж, відмінний настрій.
Вітаємо з днем туризму! Ми сьогодні цей день святкували по особливому, з кашею, туристичною піснею, екскурсіями та веселими забавами.

Смайлик сьогодні увірвався до мене,
Наче в якомусь містичному сні.
Він оголосив: «День народження! Ура!»
Значить і нам відриватися пора.
Кращий прикид свій скоріше діставай,
І на лице собі смайл одягай.
Щоб веселитися і разом гуляти,
Привід зовсім не складно відшукати.
19 вересня народився самий веселий і життєрадісний символ Інтернету – Його Усмішливість Смайлик, і не відзначити цю подію хоча б однією усмішкою просто грішно. Адже без посмішки не може бути свята.
Учні Матусівського НВК №2 з радістю та з усмішками на обличчі відсвяткували цей веселий день.
Учні 1-4 та 5-11 класів розважалися та вчилися біля створеної інтерактивної фото зони «Smile day».
Який день народження без танців? Одже учні День смайлика проводили з танцями та піснями.
На перервах діти розважалися малюючи смайлики на обличчях.
Сьогодні в диво-день його народження,
Бажаємо дружно багато натхнення,
Веселих вам і радісних усмішок,
Щоб у вашому житті не було помилок!
У Матусівському НВК №2 з 13 по 17 вересня 2021 року був проведений Всеукраїнський Олімпійський тиждень під час якого вчитель фізичної культури Рубанчук Н.Г. та педагогічний колектив намагались залучити учнівську молодь школи до спортивних змагань, конкурсів, бесід тощо. Були проведені спортивні естафети «Веселі старти» для учнів 1-2 та 3-4 класів, змагання зі спортивних ігор для учнів 5-11 класів.
Олімпійський тиждень розпочався із ранкової руханки на шкільному подвір’ї. Ідея сподобалася і стало традицією щоранку проводити руханку в нашому закладі. Також проводилися перерви із запальними спортивними танцями, учні прикрасили асфальт своїми малюнками про спорт.
Учні 1-4 класів взяли участь у вікторині «Країна спорту», а старша ланка шкільної молоді були учасниками вікторини на спортивну тематику. Також проходили змагання зі спортивних ігор серед 5-11 класів, інтелектуальні ігри в шахи та шашки.
По закінченню Олімпійського тижня проведено цікавий спортивний квест та челендж «Рух - це життя», залучені як учні так і педагогічний колектив. Діти були приємно задоволені , що отримали грамоти за призові місця.
Дякуємо всім учасникам заходів за те, що зробили наше життя в школі цікавішим, що дали дітям стимул для ще більшої спортивної боротьби.
Наш Матусівський НВК №2 - за здоровий спосіб життя!
Відеоролики за посиланнями:
https://youtu.be/JuXhL8Tq0gY - Олімпійський тиждень початківці (1)
https://youtu.be/dbDs0qK3lfE1 - Олімпійський тиждень початківці (2)
https://youtu.be/ceH9qzNpsXA - Челендж "Рух - це життя" від вчителів початкової школи
https://youtu.be/kcUPgdTjY9U - Челендж "Рух - це життя" від вчителів середньої та старшої школи
Нагородження переможців за спортивний квест до Олімпійського тижня.
І місце зайняли учні 5 класу, ІІ місце розділили учні 11, 10 і 8 класів, ІІІ місце зайняли учні 7 класу.
Олімпійський тиждень в школі
Із зарядки розпочався,
І завдань було доволі,
Кожен учень позмагався.
Перший дзвоник продзвенів в Матусівському НВК №2.
Вітаємо з початком нового навчального року!!!
Чекаємо вихованців та учнів у Матусівському НВК №2!
Ось уже й добігають до кінця літні канікули. Скоро розпочнеться 2021-2022 навчальний рік. Наш освітній заклад наповниться дітворою, яка прийде у відремонтовані групи та класи.
Спільними зусиллями громади, педагогічного та обслуговуючого колективів, учнів, батьків, спонсорів, заклад готовий до нового навчального року:
- проведений капітальний ремонт класної кімнати для учнів 1 класу НУШ: замінено підлогу, встановлено натяжну стелю з новим освітленням, замінено тюлі, переклеєно шпалери, створенні освітні зони, в очікуванні на комп’ютерну техніку та нові меблі;
- поповнено ігрову та дидактичну бази дошкільних груп;
- пофарбовано підлогу закладу;
- встановлено енергозберігаючі вікна у кабінетах історії, географії, української мови та літератури, зарубіжної літератури;
- відремонтовано учнівські стільці та парти (за допомогою ремкомплектів);
- проведено ремонт шкільної їдальні, спортивного майданчика;
- оновлено освітній простір класних кімнат, навчальних кабінетів, актового залу, коридорів;
- проведено благоустрій шкільної території.
При підготовці до нового навчального року значна увага приділялася забезпеченню навчальних кабінетів та груп ЗДО матеріалами для організації освітнього процесу відповідно до сучасних вимог.
В ході підготовки до нового навчального року використовувалися кошти місцевого бюджету, батьківські та спонсорські кошти.
З метою активізації діяльності працівників закладу, учнів та їх батьків у підготовці до нового 2021-2022 навчального року, 18 серпня 2021 року комісія у складі працівників Матусівської сільської ради, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної служби з надзвичайних ситуацій в Україні, провела огляд освітнього закладу з підготовки до роботи в новому навчальному році, та оцінили проведену роботу.
Однак, у нас є ще ряд проблем. Одна з найвагоміших - ремонт спортивного залу. Ми надіємося, що до жовтня 2021 року він буде відремонтований.
ДЯКУЄМО всім, хто допомагає зробити наш освітній заклад сучасним, затишним та комфортним!
Світлі класи, великі коридори чекають на своїх учнів у 2021-2022 навчальному році.
Ласкаво просимо!
Найвищими цінностями суспільства є життя і здоров’я дітей. Щоб дитина розвивалася гармонійно, була життєрадісною, виростала повноцінним громадянином, вона повинна бути насамперед здоровою морально і фізично.
Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє. Адже з кожної маленької дитини колись виростуть дорослі люди, а потім – батьки, які будуть передавати свої знання та вміння наступним поколінням.
У нашому прогресивному сьогоденні обізнаність дітей правилам пожежної безпеки вкрай важлива. Тренування з пожежної безпеки проводяться для того, щоб діти знали, як поводитися в екстремальних ситуаціях, розрізняти поняття «безпека» і «небезпека».
На виконання наказу від 19.05.2021 року №15-аг (зі змінами від 26.05.2021 року № 16-аг) «Про проведення «Дня цивільного захисту» та об’єктового тренування, «Тижня безпеки дитини» 28 травня 2021 року було проведено тренування з пожежної безпеки, до якого було залучено працівників Державної пожежно-рятувальної частини Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області.
Різноманітною за змістом і формою профілактичною роботою з питань пожежної безпеки було охоплено 100% вихованців навчального закладу. Відповідно до наказу в школі були проведені загальні заходи, а саме: попереджувальні бесіди-інструктажі на протипожежну безпеку; навчальна евакуація учнів та працівників школи; зустріч учнів та дружнє фото на згадку із представниками 17 ДЕРЖАВНОЇ ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ; а також вчителями Стадником І.І. і Рубанчук Н.Г. було проведено практичне заняття з учнями 8-10 класів на тему «Перша медична допомога в надзвичайних ситуаціях».
Наша безпека в наших руках! Тому проводити «День цивільного захисту» в школі є дуже важливим та ефективним методом попередження надзвичайних ситуацій та вміння їх вирішувати. Велику вдячність хочемо висловити нашим пожежникам, які цікаво донесли інформацію діткам та показали на практиці, як локалізувати пожежу. А також дали можливість нашим учням уявити себе на декілька хвилин справжніми пожежниками.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.
Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.
В Матусівському НВК 2 була проведена лінійка-пам'яті "Ніколи знову".
Директор школи Любов Григорівна, учні 11 класу з класним керівником, Стадником Ігорем Івановичем, вшанували пам'ять полеглих солдатів покладанням квітів до місць захоронення героїв війни.

За навчальним планом з 5-7 травня 2021 року для юнаків та дівчат 11 класу Матусівський НВК 2 проведено навчально- польові збори. Учні відпрацьовували практичні навички з предмета "Захист України". Юнаки та дівчата практично закріпили уміння та навички з тактичної, стройової, вогневої та фізичної підготовки та успішно склали нормативи. Військово-патріотичне виховання учнів у дусі постійної готовності до захисту своєї Вітчизни є необхідною, цілеспрямованою та систематичною роботою.

З метою упорядкування та приведення до належного естетичного стану території в нашому селі Матусів стартував місячник озеленення та благоустрою "Чиста Черкащина 2021". Колектив Матусівського НВК √2 активно долучився до проведення місячника прибирання та благоустрою. Омолоджено старі дерева, прибрано осінній падолист, який був під снігом, побілено бордюри, дерева, підготовлено до посадки квітів клумби.Сьогодні місячник по благоустрою території у нашому закладі завершуємо посадкою петунії на клумби.
Учнівський, батьківський та педагогічний колективи школи висловлюють щиру подяку нашим спонсорам : директору СПП "Павлівка" Видаю В. Ю., Горбенко Н. М. ПП " Плакуча Іва", Жихарьовій І.В. ПП м. Київ, за вашу підтримку і допомогу школі у придбанні посадкового матеріалу. Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку.










Щороку 29 квітня по всьому світу відзначається Міжнародний день танцю (International Dance Day). Це свято, присвячене всім стилям танцю, почали відзначати з 1982 року за ініціативою Міжнародної ради танцю (International Dance Council, CID) ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новерра (Jean-Georges Noverre), реформатора та теоретика хореографічного мистецтва.
Танцювальні колективи Матусівського НВК 2 теж відсвяткували цей день весело та з користю!




Щоб свято Великодня відчули і бійці в зоні АТО, Матусівський НВК√2 долучився до благодійної акції "Смаколики для солдат." Аби захисники України теж відчули свято, учні, педагоги та батьки школи зібрали і передали для бійців зони АТО посилки з пасхальними солодощами , необхідними продуктами.Діти написали листи, сповнені найщиріших слів, підготували малюнки із побажанням якнайшвидше повернутися додому живими. Виготовили власними руками зворушливі вироби для воїнів-захисників. Така підтримка бойового духу надзвичайно важлива та життєво необхідна нашим захисникам.Ця акція стала хвилею доброти та милосердя, яка торкнулася душі кожного з її учасників!
Мужній воїн-захисник!
Вдячні ми тобі повік!




Хай стане мир міцнішим у стократ,
Хай над землею чисте небо буде.
Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроків людство не забуде!
35 років відділяє нас від Чорнобильської катастрофи, а той чорний день трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслiдно, вiн буде завжди об’єднувати всiх одним спогадом, одним сумом, однiєю надiєю.
26 квітня у зв'язку з 35 - ми роковинами Чорнобильської трагедії в Матусівському НВК № 2 був проведений День пам’яті «Дзвони Чорнобиля».
В навчальному закладі педагоги провели тематичні виховні години.
Учні 5 - 11 класів переглянули документальні фільми про Чорнобиль, а учні 1 -4 класів провели інформаційну сторінку "Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…»
У шкільній бібліотеці пройшла тематична виставка, присвячена 35-річчю Чорнобильської катастрофи.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх тих, хто , не вагаючись ,віддав своє життя за майбутнє мільйонів людей.


Щорічно 22 квітня відзначається Міжнародний День Землі - свято, що ознаменувало початок сучасного екологічного руху. Мета цього дня - звернути увагу на проблеми навколишнього середовища. 22 квітня проводиться безліч екологічних заходів. Слоган Дня Землі 2021 - "Відродити нашу Землю".У цей день люди проголошують екологічні ініціативи і закликають до дбайливого ставлення до планети, збереження чистоти довкілля. Учні, вчителі, працівники Матусівського НВК 2 під час проведення акцій прибирали територію школи, побілили дерева, облаштували клумбу в парку.
Учні звернулись з проханням приєднатися до природоохоронної акції та дотримуватися чистоти , під час прогулянок в парках, скверах, біля водойм, в лісі.

Щорічно в Матусівський НВК 2 проводиться Всеукраїнський конкурс ''Грінвіч''. Цього року наші учні також взяли участь та розв'язували цікаві завдання! Сертифікати та корисні призи отримали всі учасники! Дякуємо організаторам, батькам та учням!
Формування у школярів ціннісного ставлення особистості до праці зумовлює виховання у них працелюбності, поваги до своєї та чужої праці, створення бажання творити добро.
Саме з цією метою учні та вчителі Матусівського НВК 2 провели упорядкування парку біля школи.
Озброївшись граблями, всі дружно, з неабияким ентузіазмом, взялись за роботу. Всі працювали активно і жваво, за декілька годин навели чистоту і порядок. Сил не шкодував ніхто – ні учні, ні їхні вчителі.
«Подібні заходи дозволяють не тільки навести порядок у рідному селі, а й згуртувати та зміцнити нашу шкільну сім’ю, – акцентують вчителі. – Всі учасники отримали приємне відчуття задоволення від здійснення доброї справи. Цей «трудовий десант» ще більше згуртував всіх і вкотре переконав, що разом ми – сила, яка може все!».









12 квітня в світі відзначається Міжнародний день польоту людини в космос. У пострадянських країнах ця дата багато років святкувалася як День космонавтики. 60 років назад 12 квітня 1961 Юрій Гагарін здійснив перший політ в космос в історії людства. Сьогодні ми згадуємо це найбільше наукове досягнення.
У 2011 році на Генеральній Асамблеї ООН було прийнято відзначати Міжнародний день польоту людини в космос щорічно 12 квітня, в пам'ять про дату польоту Юрія Гагаріна на кораблі "Восток-1". В сучасній Україні 12 квітня відзначається як День працівників ракетно-космічної галузі України.
Сьогодні і ми разом з учнями 5-7 класів Матусівського НВК 2 здійснили подорож у Всесвіт, відвідали віртуальний планетарій та переглянули відео "Космонавтика України. Пишемо історію", "Україна та космос: 7 фактів". Учні не лише дізналися факти про планети Сонячної системи, а й подивились на сузір'я та зоряне небо за допомогою програми Stellarium.
27 березня - День театру


В Україні 14 березня відзначається День українського Добровольця.
Його встановлено рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року.
12 березня 2021 року Міністерство у справах ветеранів України спільно з Уповноваженим Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій В.Свириденком, Київським міським палацом ветеранів, Комунальною бюджетною установою “Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції” та за підтримки депутатів Київської міської ради організовує захід з нагоди Дня Українського добровольця, що сприятиме популяризації та забезпеченню формування позитивного образу ветерана війни в рамках національно-патріотичного (зокрема військово-патріотичного) виховання дітей і молоді.Під час заходу було проведено онлайн «Урок звитяги» , трансляцію якого кожен охочий може переглянути за посиланням.


Шевченко - це Україна,
Україна - це Шевченко
Є дні, що минають непомітно і зникають без сліду. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Україна у долі своїй має такий день - 9 Березня. День, який дав світові Шевченка - великого сина великого народу. Цього дня учнівська молодь Матусівського НВК √2 взяла участь у конкурсі читців віршів Т.Г.Шевченка під назвою " У вінок шани Кобзареві". Учні, які одержали перемогу, були нагороджені грамотами.
Учні Матусівського НВК√2 (8 - 11 класи) взяли участь у квесті "Тарасовими шляхами", присвяченому Дню народження Т.Г. Шевченка. Нестандартна форма проведення Шевченківських днів дала змогу учням побувати у ролі журналістів, дослідників, ораторів, артистів.
А наша слава
Не вмре ,не загине.
Наш Т. Г. Шевченко -
сонце України.

























3 березня 2021 року учні Матусівського НВК №2 долучилися до обласного конкурсу аматорів «Тарасова вершина» до 207 річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка, який проходив у Черкаському обласному художньому музеї м. Черкаси. Учасники мали змогу декламувати твори Т.Г.Шевченка та Л. Українки. До участі запрошувались дорослі-аматори та читці-учнівська молодь. Нашу школу представили 3 учениці:Бондаренко Анна (11 клас), Федьків Дар’я (10 клас) та Зайвенко Яна (8 клас). Учениці вперше спробували свої сили на обласній сцені і показали свої здібності та вміння на належному рівні. Актуальність Шевченківського та Лесиного слова – це те, що об’єднувало всіх учасників заходу. Теплі слова подяки прозвучали на адресу учасників та переможців конкурсу із уст компетентного журі. Всі ми отримали масу вражень від поїздки, нових знайомств. Надалі будемо намагатися й далі зростати та вдосконалюватися і не зупинятися на досягнутому. Дуже вдячні керівництву Матусівській ОТГ за організовану поїздку та батькам за підтримку.
Є люди, як свічки,-
згорають, відходять у небуття.
Є люди, як зірки,-
горять і світять все життя
Зіркою такої величини для всіх українців є поетеса Леся Українка. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу ця людина.
В Матусівському НВК √2 вшанували пам'ять видатної поетеси, провели захід "Я в серці маю те, що не вмирає"... , який підготували учні 5 ,11класів.
Вогонь поезій Лесі Українки палає вже кілька століть. Тож нехай звучить серед нас слово Лесі і слово про Лесю, як шана, як пам'ять на честь іі 150 - річчя.










Мова-втілення думки.
Що багатша думка,то багатша мова.
Любімо її,вивчаймо її,розвиваймо її.
Борімося за красу мови,за правильність мови,
за багатство мови…
До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Матусівського НВК №2. Відкриття святкових заходів розпочалося з традиційної інформаційної сторінки, яку підготували учні 11 класу «Є у світі багато мов, але наша найніжніша у світі».
У шкільній бібліотеці діяла книжкова виставка «Рідна мова калинова»,виховні години( 1 -11 класи) «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова».
Для учнів 7 та 8 класу був проведений перформанс«Крила мови своєї не ріж, краще суржик пусти під ніж». Відбулася мовознавча вікторина для 9-10 класів"Моя мова калинова, самоцвіти - кожне слово".Учні 5 класу взяли участь у мовознавчій грі "Найрозумніший".
Учні 1- 4 класів організували виставку "Буква рідної абетки". Всі учні нашої школи писали навчальні диктанти. До Дня рідної мови діти нашого садочка "Малятко" виготовили банер "Наче квіточка барвиста – українська мова".
Любіть, шануйте і бережіть рідну мову, вона - наш генетичний код.

Вас пам’ятати будемо завжди
Із вами будемо боротись за країну
За ту країну, де нема брехні
За нашу й вашу мирну Україну…»
19 лютого, з нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні, у Матусівського НВК ✓2 була проведена лінійка-реквієм «А Сотня відлетіла в небеса», приурочена вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Були проведені виховні години на тему: «Герої - хто вони?», «Що означає бути гідним?». Відбувся показ документальних фільмів : «Зима,що нас змінила» , «Революція Гідності».
У шкільній бібліотеці проходила виставка книг та огляд періодичної преси,присвячені Дню Гідності та Свободи.
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ, ВОНИ ЖИВІ ДОТИ, ДОКИ МИ ЇХ ПАМ'ЯТАЄМО. СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ НЕБЕСНІЙ СОТНІ. СЛАВА ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ!!
День Святого Валентина – дуже ніжне та добре свято, день, в який люди відкрито говорять про найбільш прекрасне в світі почуття – любов. В цей холодний лютневий день на душі тепло, як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Крім того, день всіх закоханих – чудовий спосіб показати свою любов та турботу, здивувати дорогу тобі людину...
В Матусівському НВК № 2 дуже яскраво і різноманітно пройшло свято до Дня Святого Валентина. Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.
Кохання – одне з піднесених , шляхетних і прекрасних почуттів ! Без нього наше життя неможливе!
77 років минуло, як замовкли гармати,
Як землю очистили наші діди
Від лютих фашистів, загарбників клятих,
Що пнулися нас уярмить на віки.
Однією з найбільш важливих дат для жителів с. Матусів є 31 січня– День визволення села від нацистських загарбників. Цей день кровавою стрічкою пронизав усю нашу історію. День, коли ми згадуємо горе й біль, які пережили наші односельці, а також день всеохоплюючої радості за звільнення.
До цієї пам'ятної дати у школі пройшли тематичні виховні години, інформаційні сторінки,краєзнавча вікторина "Ти пам'ятай, ніколи не забудь..." для учнів 1 - 11 класів. Оформлена виставка матеріалів у бібліотеці до Дня звільнення села "Пам'ятай!"
Несемо з вдячністю в серцях.
Ми пам’ятаємо про тих, хто не вернувся з битви
Ми думаємо про вас, хто серед нас, живих.
Ми будемо за вас свій отчий край любити
І на землі своїй лишати добрий слід.












Сьогодні, 29 січня 2021 року виповнюється 103 роки з дня героїчного подвигу, здійсненого кількома сотнями студентів, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність . Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. Україна традиційно вшановує пам’ять загиблих героїв, самопожертва яких уже багато років є прикладом для багатьох поколінь. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено , а потім розстріляно після численних катувань молодих юнаків, наймолодшим полеглим було лише 16. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога. Учні Матусівського НВК «ЗДО –ЗОШ І-ІІІ ст. №2» не лишилися осторонь і взяли участь у відзначенні річниці подвигу Героїв Крут. Цього дня в 1-11 класах пройшли виховні години: «Крути - символ українського патріотизму», «Герої Крут – для нащадків взірець», «Через Крути до майбутнього». Для учнів першого класу вперше було проведено виховну годину «Бій під Крутами – що то було?» про молодих сміливців, які віддали своє життя за наш мир і спокій. В свою чергу діти вшанували подвиг героїв, виготовленими власноруч квітами. У фойе школи влаштовано тематичну виставку «Пам’ятай про Крути», біля якої учні 3-4 класів запалили свічки пам’яті та вшанували героїв хвилиною мовчання. В шкільній бібліотеці організована книжкова тематична виставка «Крути - наша слава, наша історія». Сьогодні наші учні мали змогу переглянути соціальні та відеоролики «Лист без конверта», « Пам’ятай про Крути 1918», «Крути. Пишемо історію», «Крути. 100 років битви», «Герої Крут: пам’ять через роки». Актуальним сьогодні був перегляд музичного кліпу на пісню Олександра Шевченка «У полі під Крутами», який презентував Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут.
Класними керівниками було запропоновано учням переглянути вдома разом з батьками історичну драму Олексія Шапарєва «КРУТИ 1918». Стрічку про реальну історію бою на залізничній станції Крути взимку 1918 -го року.
Бій під Крутами – це героїчна, але в той же час і трагічна сторінка в українській історії, з якої ми повинні зробити належні висновки. Молоді юнаки, які загинули під Крутами стали першими українськими «кіборгами», символом незламності українського духу та прагнення волі.
Вчинок юнаків хвилює серця українців, незламні духом, вони дали урок мужності та патріотизму. Героїчний вчинок молодих воїнів закарбувався у пам’яті поколінь, став прикладом боротьби за незалежність України та дає наснагу в боях українським воїнам й досі.
Вічна слава Героям, що віддали свої життя за волю України!
Вічна пам’ять Героям Крут!
Новорічна подорож у часі
Матусівського НВК №2
Відео можна переглянути за посиланнями:
Дискотека 60-х - https://youtu.be/mUHzGSUTzrk
Дискотека 70-х - https://youtu.be/P52zNBDwLXM
Дискотека 80-х - https://youtu.be/NpWz8aRFzy0
Дискотека 90-х- https://youtu.be/V-HMLPjw-Y0
Дискотека 2000-х - https://youtu.be/-dKfd1XJjcw
Дискотека 2010-х - https://youtu.be/xp7FgDHbYpA
Дискотека 2020-х - https://youtu.be/XOQRYv-gjZs
Cool Dancers - https://youtu.be/A9PXNCcdcYw
Прийміть вітання з Новим роком та Різдвом
від учнів Матусівського НВК №2
Відеопривітання можна переглянути за посиланнями:
1 клас - https://youtu.be/TKZmVSLW1YM
2 клас - https://youtu.be/wEYuF_sAH1k
3 та 4 клас - https://youtu.be/d3bCGWkPGmM
5 клас - https://youtu.be/8KOIttQPmWk
6 клас - https://youtu.be/P3EZBe4kh2A
7 клас - https://youtu.be/OjTJ2o_e9ow
8 клас - https://youtu.be/r0o0rUTBVg4
9 клас - https://youtu.be/SIwKmMYIYWc
11 клас - https://youtu.be/Cz4GpVFQtdo
Вітання директора та педагогічного колективу - https://youtu.be/m8SCcAWVtNw

ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ
15 грудня –Міжнародний день чаю
«Міжнародний день чаю» порівняно молоде свято.
Ідея відзначати «День чаю» літала в повітрі багато років, але лише після обговорення на всесвітніх громадських форумах в індійському Мумбаї і бразильському Порту-Алегрі (в особі Центру Освіти та Спілкування, в 2004 і 2005 році відповідно, дата 15 грудня стала називатися «Міжнародний день чаю».
Метою проведення «Міжнародного дня чаю» було заявлено привернення уваги суспільства і політиків до проблем продажу чаю, положенню працівників чайних виробництв, складнощам, що виникають в невеликих виробників в боротьбі з великими корпораціями, а також популяризація цього напою у світі. Мабуть, тому, що цілі свята несуть значну соціальну і економічну складову, дата пала на 15 грудня, що прозоро вказує, що чайна галузь змушена боротися з безліччю проблем, які потрібно вирішувати зараз, щоб це не призвело до подій, аналогічних тим, що відбулися 16 грудня 1773. Також 15 грудня була прийнята «Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії».
Найбільш широко святкування «Міжнародного дня чаю» проходить в Індії і Шрі-Ланці, однак і такі країни, як Бангладеш, Непал, В'єтнам, Індонезія, Кенія, Малайзія, Уганда і Танзанія, будучи провідними світовими сільгоспвиробниками чаю, не залишаються байдужими до цього свята.

Цьогоріч 7 грудня відзначають Всесвітній День української хустки. І з цього приводу учениці та вчительки Матусівського НВК 2 впровели цікавий флешмоб «Зроби фото з хусткою».
В кожного народу є своя святиня. А для Українців – вишита хустина
святий символ щастя й ніжності в серцях мов весна квітуча хусточка ось ця!
Наша рідна Україна – це край, де почалося наше життя. Ми українці, а значить маємо знати свою історію, розвивати культуру, традиції любити свій народ, а це значить шанувати мамину пісню, що вчила добра, ласки, пам’ятати батьківську хату, бабусину скриню, з трепетом брати в руки речі, які в ній є, і берегти як найціннішу реліквію.
Здавна зберігає наш народ пам’ять про хустку як про давній символ. Хустка-перша ознака одягу жінки – була широко розповсюджена по всій Україні і відіграє велику роль для української дівчини, жінки.
Ми, пам’ятаємо та збагачуємо українську культуру. Закликаємо і вас доєднуватись до таких акцій!

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насилля" (25 листопада по 10 грудня 2020 року) для учнів Матусівського НВК №2 пройшла акція "Синя стрічка" присвячена акція із запобігання насильства над дітьми.

Бібліотека інформує:
ПАМ’ЯТКА "ПРОТИДІЯ НАСИЛЬСТВУ"
( в рамках акції «16 днів проти насильства»)
Шановні батьки, пам’ятайте:
Фізичне покарання – це показник не тільки Вашої слабкості, розгубленості, безсилля, але й педагогічного безкультур’я.
Турбуйтесь про те, щоб дитяче серце не стало грубим, злим, холодним, байдужим і жорстоким.
Пам’ятайте, що при фізичному насиллі, фізичне та психічне здоров’я дитини порушується.
Коли дитина говорить Вам, що підвергається насильству, то:
-
повірте їй;
-
уважно, спокійно вислухайте;
-
не засуджуйте;
-
допоможіть їй.
Учіть дітей діяти в складних обставинах.
Давайте дітям необхідні знання про насилля.
Зробіть сім’ю безпечною гаванню в житті дитини.
ПОРАДИ БАТЬКАМ:
Якими діти народжуються – ні від кого не залежить,
але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання.
Плутарх
Сучасна сім’я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини.
Саме вона має виконувати головне завдання – забезпечувати матеріальні та педагогічні умови для духовного, морального, інтелектуального й фізичного розвитку юного покоління.
Конституційним обов’язком батьків є утримання своїх дітей до повноліття.
Законом України «Про освіту» на батьків покладена відповідальність за фізичне здоров’я та психічний стан дітей ,створення належних умов для розвитку їхніх природних здібностей.
Від сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості, шлях до шкільного навчання.
Якщо:
• Дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти;
• Дитину висміюють, вона стає замкнутою;
• Дитину хвалять, вона вчиться бути шляхетною;
• Дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе;
• Дитина росте в докорах, вона вчиться жити з почуттям провини;
• Дитина росте в терпимості, вона вчиться розуміти інших;
• Дитина росте в чесності, вона вчиться бути справедливою;
• Дитина росте в безпеці, вона вчиться вірити в людей;
• Дитина росте у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною;
• Дитина росте в розумінні і дружелюбності, вона вчиться знаходити любов у цьому світі.
"... І крізь століття пронесіть сльозу невинно убієнних"
Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно..
Щорічно у четверту суботу листопада в Україні проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років, адже ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем у душі кожного небайдужого до подій того часу. З нагоди цієї сумної дати у Матусівському НВК -2 проведено тематичні заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років.
У кожному класі класними керівниками були проведенні години спілкування, виховні години. Учні 3 - 4 класів разом із своїми вчителями виготовили тематичну експозицію "Не дамо згасити свічку пам'яті". Діти переглянули відеоролик "Ти приніс мені яблуко" та мультиплікаційний фільм "Голодний Дух". Прочитали та обговорили збірку поетичних та прозових творів "Зерна Надії".
Також учнями було виготовлено паперові квіти, голубі незабудки, які є символом пам'яті жертв Голодомору.
Тендітна жовто-блакитна квітка
Кличе нас: Не забудь! Не забудь!
Жертв страшного Голодомору
1932-1933 років в Україні.
В шкільній бібліотеці була організована тематична виставка " Що Україні довелося пережити", де учні школи мали змогу переглянути книги і взяти їх прочитати. Проведено інформаційну сторінку пам’яті жертв Голодомору, під час якої учні отримали короткі довідки про причини, початок та наслідки страшної трагедії українського народу. Завершив День скорботи виховний захід " ...І крізь століття пронесіть сльозу невинно убієнних", підготовлений учнями 10 класу та їхнім класним керівником вчителем історії, Голуб К.О. У ході заходу учні переглянули відеопрезентацію "Голодний 1933-й". Також подивилися короткометражний фільм "Червона калина". Виховний захід запам'ятався усім завдяки емоціям, суму, жалю і співпереживанням, які відчувалися у кожному слові і русі її учасників. Запаливши свічки пам’яті, які можна порівняти лише з зорями на небі, учні та вчителі вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять тих людей, які були заручниками страшних років та стали для наступних поколінь прикладом мужності та витримки. Закінчилася Година Пам'яті словами молитви Катерини Мотрич за убієнних голодом.


21 листопала, у День Гідності та Свободи, ми вшановуємо громадянський подвиг, патріотизм і мужність учасників Помаранчевої революції та революції Гідності.
За цієї нагоди в Матусівському НВК №2 були проведені тематичні заходи патріотичного і виховного змісту «Україна гідна свободи». Під час заходу діти співали патріотичні пісні, читали вірші про Україну та події, які відбулися на Майдані. Проводився конкурс малюнків "З Україною в серці". Хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв , які віддали свої життя за те, щоб змінити хід історії нашої держави й дати українській нації шанс на гідне майбутнє. Вічна пам'ять і шана Героям, які положили життя заради перемоги Української Революції гідності! Переглянули відео « Вшануймо честь і подвиг Героїв».
Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

Кожний третій четвер листопада відзначається у світі як Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day), який щорічно ініціюється Міжнародним союзом боротьби з раком .Тютюнопаління є найважливішою проблемою здоров’я населення. В останнє десятиліття стрімко збільшується кількість підлітків-курців. Куріння серед молоді є своєрідним стилем поведінки, як серед юнаків, так і серед дівчат. У той же час, воно сприяє розвитку ряду захворювань і призводить до передчасної смерті. Щоб збагатити свою обізнаність та свідомість, що куріння - це суспільне лихо, учні 7-9 класів мали змогу поглибити свої знання з цієї загрози та написали диктанти "Отрута на кінчику цигарки", "Куріння псує здоров'я", "У вогні сигарети згорає не лише тютюн". Сподіваємось, школярі зрозуміють, що тютюнопаління робить непоправну шкоду здоров'ю та їхньому організму.




«Плекаємо сад!» Під таким гаслом Матусівський НВК № 2 приєднався до Всеукраїнської масштабної акції «Мільйон дерев за одну добу», організованої в рамках проєкту «Озеленення України». Педагоги та учні 10-11 класів висадили на шкільному подвір’ї 24 яблуні та груші. Запрошуємо всіх долучитися до хорошої справи!









Відродження традицій українського козацтва
в Матусівського НВК №2
У Матусівському НВК №2 напередодні Дня захисника України та дня українського козацтва класні керівники 1-11 класів провели години спілкування на тему: «Нащадки козацької слави». Під час цих годин вони познайомили учнів з історією свята дня захисника України та пригадали традиції славного українського козацтва.
Традиційним вже став загальношкільний парад вишиванок, у якому щорічно беруть участь учнівський та педагогічний колектив закладу. Також було проведено конкурс малюнків для учнів 1-11 класів «»Козацька слава», конкурс стіннівок «День українського козацтва».
Школярі разом з вчителем фізичної культури Рубанчук Н.Г. та вчителем історії Голуб К.О. відроджуючи традиції козацтва провели позакласний захід «Душу – Богу, тіло – Україні, честь – собі!». Також вчитель Рубанчук Н.Г. провела спортивно-розважальні змагання «Козацькі забави» по класах, спортивні вікторини, кросворди та багато різних спортивних змагань.
Учні демонстрували свої вміння в різних конкурсах. Адміністрація школи вважає, що проведення таких спортивних заходів допомагає дітям пізнати історію своєї країни, адже потрібно дбати про культурне, духовне і спортивне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці!


Вітання з днем учителя від учнів Матусівського НВК №2



Щиро вітаємо з Всеукраїнським днем бібліотек усіх, хто любить і шанує бібліотеки, цінує книгу і бачить у читанні та навчанні шлях до майбутніх змін у нашій країні.
Бібліотеки завжди були осередками, де зберігається пам’ять поколінь, де панує тиша, де надбання людства готові до того, аби їх сприймали нинішні покоління і ставали мудрішими завдяки книжкам та невичерпним джерелам, набували знань і вчилися шанувати і примножувати культурні, наукові традиції і гуманістичні цінності.
У цей святковий день учні 7, 8 та 10 класів завітали до шкільної бібліотеки з подарунками : вони долучилися до щорічної акції «Подаруй книгу шкільній бібліотеці».

Також усі відвідувачі мали змогу ознайомитись з новинками, які нещодавно поповнили наш фонд.
А вчителі згадали улюблених літературних героїв та авторів. Пропонуємо вам ознайомитись з вподобаннями наших вчителів і спробувати розгадати: хто яку книгу обрав? На найкращого детектива чекає солодкий приз. Удачі!


Щороку 27 вересня наша країна святкує міжнародне свято - Всесвітній день туризму. Свято це стосується кожного з нас. Будь-яка людина хоча б раз у житті подорожувала, знайомилася з навколишнім світом.
Свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 року в місті Торремолінос, Іспанія.
Воно присвячене пропаганді туризму, висвітленню його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн. В Україні Всесвітній день туризму відзначається з 1998 року, згідно з Указом Президента №1047/98. Це свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника.
В Матусівському НВК «ЗДО-ЗОШ І-ІІІ ст. №2» цей день пройшов під гаслом "Туризм - це круто". В умовах карантинних обмежень ми не змогли провести це свято з широким розмахом, але ми намагались створити атмосферу свята для дітей. На шкільному стадіоні для учнів було встановлено туристичну фотозону, облаштовано намети, які є найголовнішим атрибутом туриста, де кожен охочий міг зануритись в атмосферу туристичного життя. Школярі підготували девізи, пісні, назви загонів, які відповідали туристичній тематиці та лунали на шкільному подвір’ї.
В холі школи проходила виставка стінгазет та дитячих малюнків присвячена Дню туризму. Сподіваємось, що знання та настрій, які діти отримали під час туристичних заходів, згодяться їм в житті й цей день запам’ятається надовго.
Хай буде мир на всій землі !
Хай дім новий будується,
Хай сад новий росте в селі,
Нова зростає вулиця.
Під таким девізом 21 вересня 2020 року в Матусівському НВК №2 пройшов Міджнародний День миру, учасниками якого були вихованці та учні закладу.
На шкільному подвір'ї було поведено конкурс малюнків «Білий голуб миру, не забудь про Україну!», «Українські діти за мир в усьому світі». Учні 4 класу продекламували вірші про мир та виконали пісню «Хай буде мир!». По класах проведені виховні бесіди «Я хочу миру!».
В цей день у дошкільному підрозділу «Малятко» молодша група виготовили паперових голубів, старша група - панно «Мир у нашому серці».
Родзинкою цього дня було проведення флешмобів:
«Голуб миру», під час якого запустили в небо паперові голуби, символи Миру, з бажанням, щоб птахи принесли мир і спокій нашій Україні; «Мир на планеті – щастя всім дітям», утворивши серце з червоних кулькок.
Посмішки на обличчях, радість в серцях дітей вселяють надію на впевненість в тому, що в Україні та в усьому світі не буде місця війні, а буде МИР.
Посилання на відео:

Звіт щодо проведення Олімпійського тижня
З 7 вересня по 11 вересня 2020 року у Матусівському НВК №2 було проведено «Олімпійський тиждень» в рамках Всеукраїнських заходів, присвячених Дню фізичної культури і спорту.
В рамках Олімпійського тижня в школі вчителем фізичної культури Рубанчук Н.Г. були проведені змагання з футболу та настільного тенісу, в кожному класі. Також були проведені: виставка малюнків та стін-газет, перегляд відео презентацій, ігри на свіжому повітрі, різні естафети, вікторини, шахи та шашки, виховні години по класах та єдиний онлайн-урок «Екскурсія в Олімпію».
Школярі нашої школи взяли участь у Віртуальній подорожі «Символи Олімпійських ігор» та презентації «Історія Олімпійських ігор». До проведення заходів були долучені і класні керівники, які провели Олімпійський урок на тему: «Ми майбутні олімпійці!»
Після завершення змагань, підведено підсумки і нагороджено переможця. Переможців змагань, найактивніших учасників тижня було нагороджено грамотами.
Цей тиждень пройшов у школі цікаво, ефективно та корисно. Як зазначила, директор навчального закладу, Горбенко Л.Г. : «Ми намагаємося заохотити якогомога більше дітей до занять фізичною культурою і спортом, щоб вони відмовилися від шкідливих звичок».
І на завершення, до Дня фізичної культури та спорту, учні 1-11 класів та педагогічний колектив взяли участь у флешмобі «Руханка заряджає!».

Самоосвіта вчителів Матусівського НВК №2
за період карантину березень-травень 2019-2020 н.р.

Зазвичай в кінці червня в кожній школі відбувався випускний вечір: свято прощання з дитинством та вступу у доросле життя. На жаль, пандемія та карантин внесли свої корективи і традиційного випускного балу не буде :( Але нам так хотілося підтримати своїх найстарших учнів, підбадьорити їх та привітати! Тож випускникам Матусівського НВК 2 присвячується...


Черкащина у роки Другої світової війни
Черкащина займає 3 відсотки території України, але тут відбулися події в роки Другої світової війни, в яких проявилися найвищі якості національного характеру народу України – стійкість, мужність, самопожертва в ім’я визволення рідної землі. Ці якості розкрилися одразу, щойно стало відомо про початок війни. Понад 150 тисяч жителів Черкащини в перші місяці німецько-радянської війни 1941–1945 рр. влилося до лав радянських збройних сил. Усього на різних фронтах війни з гітлерівцями воювали майже 300 тисяч черкащан. 13 тисяч черкащан брали активну участь у партизанському русі.
Перші підрозділи окупаційних військ з’явилися на теренах Черкащини в середині липня 1941 р., тобто менше ніж за місяць після початку агресії. 19 липня вони захопили Жашків. Їх напад від самого кордону стримували в жорстоких боях воїни 6-ї та 12-ї армій Південно-Західного фронту. У районі міста Умань ці армії опинилися в оточенні. Із ста тисяч оточенців вирвалося з кільця дуже мало. Більшість загинула в нерівних поєдинках, ціною свого життя надовго затримавши просування гітлерівців до Києва. Як відомо, гітлерівським планом «Барбаросса» кампанію на Сході передбачалося завершити за чотири–шість тижнів, принаймні за 42 дні. Нацистське командування вже під Уманню побачило, що цей задум є маячнею.
Отже, історична справедливість вимагає віддати належне бійцям і командирам 6-ї і 12-ї армій, які саме на теренах Черкащини одними з перших розвіяли гітлерівський міф про «блискавичну війну».
Важливим пунктом оборони на шляху гітлерівців було місто Черкаси. Тут міцно укріпилася 38-а армія генерала Д. Рябишева, діяв загін кораблів Дніпровської флотилії, а також підрозділи народного повстання. Велику допомогу військовим надавали жителі міста – жінки, десятикласники, студенти. Це були героїчні дні. 17 днів тривала оборона Черкас, і лише за наказом командування війська переправились на лівий берег Дніпра. 21 вересня 1941 р. нацисти захопили Драбів. На Черкащині запровадився окупаційний режим.
Війна перервала роботу колективів багатьох заводів і фабрик Черкащини. Із наближенням фронту провели демонтаж заводського устаткування. У зв’язку із загрозою нацистської окупації із міст Черкащини углиб країни евакуювали трактори, комбайни, машини тощо.
Нацистська окупаційна політика щодо нашої держави зводилась до того, що планувалось виселити, винищити або поневолити українців, залюднити територію України представниками німецької нації.
Першою заповіддю загарбників було винищення носіїв комуністичної та національної ідеології. Масову ліквідацію представників радянської влади здійснювали у спеціально для цього створених концентраційних таборах. Тисячі червоноармійців загинули від голоду і розстрілів у страхітливому таборі для військовополонених – так званій «уманській ямі» (глиняному кар’єрі цегельні), майже 25 тисяч замордували на околиці Умані в Сухому яру. 12 750 жителів Золотоніського, Гельмязівського, Іркліївського та Чорнобаївського районів знайшли могилу в Золотоніському концтаборі. За неповними даними, нацисти знищили понад 50 тисяч лише черкащан, не рахуючи військовополонених, з останніми – близько 100 тисяч.
На терені Черкащини загарбниками пограбовані сотні підприємств, колгоспів, радгоспів, МТС та інших об'єктів. Лише в Смілі зруйнували залізничний вузол, цукрові та машинобудівні заводи, підприємства місцевої промисловості та комунального господарства, мости та греблі через річки Тясмин та Сріблянку, приміщення шкіл та культосвітніх закладів, понад 780 житлових будинків.
До найбільш потерпілих місцевостей не лише Черкащини, а й України належала Золотоніщина. Тут нацисти знищили 20 фабрик і заводів, 2 МТС, 3 млини, 68 колгоспів, зокрема 612 колгоспних будинків, 43 трактори, 21 комбайн, забрали з елеватора 25 750 центнерів зерна і спалили 25 350 центнерів зерна, відігнали 25 800 коней, корів, овець і свиней, знищили 259 ферм і 38 пасік.
Гітлерівці захопили продовольчі ресурси громадського фонду, грабували індивідуальні господарства селян, яким було заборонено різати худобу та продавати сільськогосподарські продукти на базарах.
Нацистська Німеччина катастрофічно підірвала економіку Черкащини. Уся продукція харчової промисловості області надходила в розпорядження німецького командування. Фабрики і заводи припинили роботу або ж переходили на випуск дріб'язкової продукції.
Грабували та нищили нацисти також культурні цінності. Агресори позакривали навчальні заклади, перетворювали шкільні приміщення на стайні, пограбували державні музеї, зокрема державний заповідник «Могила Т. Г. Шевченка», спустошили його зали, перетворили їх на казарму для своїх солдатів, а згодом – на концтабір, повивозили до Німеччини унікальні експонати з Уманського краєзнавчого музею, зокрема твори малярства світового значення.
Нацисти познищували пам’ятники Т. Г. Шевченку в Кирилівці, Золотоноші, Гельмязові, Піщаному та в інших населених пунктах, але їм не вдалося придушити гнівного Тарасового слова у волелюбних душах українців, яке кликало їх до борні за честь і незалежність України.
Страшною трагедією для українського народу стало і масове примусове вивезення українців на каторжні роботи до Німеччини. Усього, за неповними даними, в роки окупації з Черкащини було вивезено до Німеччини 83 293 остарбайтери.
На Черкащині, як і всюди, нацисти, відступаючи, запроваджували тактику «випаленої землі», тобто нищили все, що можна було знищити. Восени 1943 р. ними зруйновано центри таких міст як Черкаси, Корсунь, Сміла, Золотоноша, Чигирин та інші, спалено 2 235 сільських будинків у Черкаському районі.


Історія визволення Черкащини від нацистських загарбників без фейків і стереотипів: будь медійно грамотним.
Визволення Черкащини розпочалося восени 1943 року. Цілих півроку потрібно було нашим військам, щоб повністю визволити від ворога територію Черкащини. Війська 47-ї армії звільнили Драбів, Чорнобай. 23 вересня 1943 року воїни Сталінградського корпусу звільнили Золотоношу. Два місяці йшли виснажливі бої за Черкаси і 14 грудня Черкаси було звільнено. Мужність і героїзм виявили представники 120 національностей і всіх родів військ.
Відразу після визволення Черкас постало питання про визволення Сміли. Тут гітлерівці мали значні резерви. В одному з радянських архівів зберігається директива ОКВ №63 (так називали найважливіші оперативно-стратегічні документи німецького верховного головнокомандування) від 24 грудня 1943 року, в якій вказано: «…вжити всіх заходів для безперебійного руху на залізниці Знам’янка – Бобринська – Цвіткове – Вапнярка, яка забезпечує нам вихід на захід». Бої за Смілу вела колишня 373-я стрілецька дивізія (командир К. І. Сазонов). На той час це було одне з загартованих у боях з’єднань радянської Армії. З архівних документів також відомо, що армії активно допомагало населення Сміли, особливо залізничники, які врятували паравозо-вагоноремонтний завод (нині – Смілянський електромеханічний ремонтний завод). 29 січня 1944 року навальним ударом 1237-й стрілецький полк визволив Смілу і станцію ім. Т. Г. Шевченка.
Після звільнення Сміли наступ наших військ продовжився. 30 січня 1235-й стрілецький полк звільнив важливий вузол німецької оборони – с. Ротмистрівку, де знаходився аеродром противника. Удар був стрімким, німці не встигли підірвати аеродромні споруди. Далі 1237-й та 1239-й стрілецькі полки звільнили села Смілянщини.
Велике угрупування німецько-фашистських військ було зосереджено в районі м. Корсунь-Шевченківського. На площі близько 10 тисяч квадратних кілометрів було зосереджено у німців 9 піхотних дивізій, танкова дивізія СС «Вікінг» і моторизована бригада «Валонія», окремий танковий батальйон і 6 дивізій штурмових гармат. Зазначені формування ворога налічували близько 80 тисяч солдат і офіцерів, які були озброєні гарматами, мінометами, артилерійськими установками, танками. Проаналізувавши становище, що склалося, Ставка поставила перед 1-м і 2-м Українськими фронтами завдання завдати з двох напрямків потужних ударів під основу Корсунь-Шевченківського виступу і з’єднатися в районі Шполи.
24 січня розпочалася операція на Корсунському напрямі, яка називалася Корсунь-Шевченківською битвою, або «Українським Сталінградом». Аби дезорієнтувати гітлерівців, операцію було розпочато дещо раніше запланованого. Стрімкий наступ військ 1-го і 2-го Українських фронтів примусив німців терміново перекидати танкові з’єднання з Кіровоградського напряму, щоб перешкодити утворенню Корсунь-Шевченківського «котла». Однак механізовані підрозділи 20-го гвардійського корпусу генерала І. Г. Лазарєва не тільки відбили атаки німців, а й 27 січня 1944 року визволили місто Шполу, 28 січня 1944 року – визволили місто Звенигородку і зустрілися з танкістами 233-ї бригади 6-ї армії. Кільце замкнулося.
Та це була лише половина справи. Ворог неодноразово намагався здійснити прорив, на заклики і ультиматуми радянського командування для уникнення непотрібного кровопролиття - скласти зброю, відповідали відмовою і новими боями. Та все ж під час Корсунь-Шевченківської операції нашими військами 30 січня було визволено місто Канів, 10 лютого – Городище. Ставка Верховного Головнокомандування 12 лютого доручила маршалу Конєву керівництво військами для найшвидшого знищення Корсунь-Шевченківського угрупування. Одночасно були вжиті заходи по посиленню військ, що діяли на зовнішньому кільці в напрямку на Лисянку, і встановлення тіснішої взаємодії з військами 1-го Українського фронту.
Продовжуючи напружені бої, війська 2-го Українського фронту стиснули кільце оточення. 14 лютого війська 52-ї армії зайняли місто Корсунь-Шевченківський. Війська противника охопила паніка, особливо, коли стало відомо про втечу на літаках деяких німецьких генералів. На світанку 17 лютого німці, побачивши всю безнадійність свого становища, великими групами почали здаватися в полон. Маршал І. С. Конєв дозволив поховати військовополоненим з усіма військовими почестями генерала Штеммермана, якого застрелив інший генерал СС Гіллс біля села Журжинці Лисянського району. 17 лютого і селище Лисянку було звільнено. Тож 17 лютого з угрупуванням ворога було покінчено. За офіційними даними, в ході Корсунь-Шевченківської битви противник втратив 55 тисяч солдатів і офіцерів вбитими і 18 тисяч військовополоненими. 18 лютого Москва салютувала військам 1-го і 2-го Українських фронтів за успішне проведення Корсунь-Шевченківської операції. А 23 частинам і з’єднанням 1-го та 2-го Українських фронтів присвоєно почесні найменування «Корсунських», 6 – «Звенигородських». Тисячі радянських солдатів і офіцерів були нагороджені орденами і медалями, 86 присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У 1945 році відкрито музей Корсунь-Шевченківської битви, нині – Корсунь-Шевченківський меморіальний комплекс у складі Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника.
З 5-го березня та 17 квітня тривала Умансько-Ботошанська операція, яка серед значних подій і перемог Другої Світової війни займає помітне місце і яка, врешті-решт, привела 10 березня 1944 р. до визволення Черкащини від німецько-фашистських загарбників. З усіх операцій саме ця була найважчою. Історія війн не знала більш широкої за своїм розмахом і складністю в оперативному відношенні операції, яка була здійснена в умовах повного бездоріжжя і весняного розливу рік. Ворог не чекав наступу.
Наступ здійснювався силами трьох фронтів. Було поставлено завдання – завдати удар з лінії Кіровоград – Звенигородка – Шпола в загальному напрямку на Умань, розгромити уманське вороже угрупування й оволодіти рубежем на лінії Ладижин - Гайворон – Новоукраїнка, а потім, розвиваючи наступ, вийти до Дністра.
Умансько-Ботошанську наступальну операцію доводилося проводити в дуже складних метеорологічних умовах, угрупування німців було дуже великим. Та рішучий наступ не дав добудувати гітлерівцям довготривалу оборонну лінію. 6-7 березня для форсування р. Гірський Тікич, що має стрімку течію і скелясті береги висотою до 40 м та ширину до 30 м, радянські воїни в крижаній воді побудували 11 мостів і 2 переправи. 7 березня було визволено Маньківку. 7-8 березня розгорівся бій в районі станції Поташ Маньківського району. Це була одна з найбільших танкових битв всієї Другої Світової війни, за деякими даними, з обох боків зійшлися сотні бойових машин, близько тисячі. Червона армія здобула перемогу, причому тут були захоплені грандіозні трофеї. Про них згадується в багатьох матеріалах.
Протягом 8-9 березня війська 2-го Українського фронту, що наступали на уманському напрямку, просунулися у глибину до 30 кілометрів, 9 березня було визволено Христинівку, Тальне, Катеринопіль. Та Умань німецьке командування оголосило «фортецею», яку наказувалося утримувати навіть у випадку оточення. Гітлерівці встановили вогневі точки на дахах будинків, у підвалах, на вулицях, на околицях міста розташували важку артилерію – чинили сильний опір радянським військам. Одними з перших пробилися до Умані частини 73 стрілецького корпусу генерала П. Ф. Батицького, 29-й танковий корпус теж дійшов до Умані. На аеродромі буди захоплені навіть ворожі літаки. Звільняла села Уманщини 4-а гвардійська армія, начальником штабу був наш земляк К. М. Дерев’янко, якому, до речі, довелося поставити крапку в Другій Світовій війні.
10 березня 1944 року о 1-й годині 30 хвилин місто Умань повністю перейшло в руки радянських військ. А до кінця для вони оволоділи селами Тальянки, Легедзине, Доброводи, містом Монастирище. Черкащину було повністю визволено. Умансько-Ботошанська операція продовжувалася, але вже не на території сучасної Черкаської області.
За неповними підрахунками, на території Черкащини буо знищено понад 120 тис. осіб цивільного населення. У містечку Умань, в якому до війни нараховувалося трохи більше 50 тис. мешканців, у Сухому яру гітлерівці розстріляли понад 25 тис. цивільних. Окрім того, щодня в Уманському таборі для військовополонених, у т. зв. «Уманській ямі» гинуло 60-70 полонених. Під час окупації на Черкащині було знищено більше десяти сіл.
Слід згадати, що в роки війни у Черкаському краї з окупантами боролися також члени 30 організацій і 39 підпільних груп, 24 партизанські загони, 2-га Українська партизанська бригада, діяло 4 районних і один міжрайонний антинациські центри Опору. До боротьби з окупантами включалися всі – партійні й безпартійні, віруючі й невіруючі, чоловіки, жінки і навіть підлітки. Рух Опору на Черкащині об’єднував до 15 тисяч патріотів. Очолювали їх, зокрема, в Холодному Яру П. А. Дубовий, І. М. Боровиков, Е. Р. Петров; в Корсунь-Шевченківському районі активно діяли загони П. М. Могильного, М. О. Дудченка; на Смілянщині – загін ім. Пожарського (командир Д. Горячий); у Кам’янському районі – партизанський загін ім. Ворошилова (командир А. С. Куценко); на Тальнівщині організатором підпілля був Кузьма Гриб та багато інших повстанців наближали визволення Черкащини від окупантів.
Чим далі в глибину років відходять героїчні і трагічні події війни 1941 – 1945 років, тим величніше постають перед людством подвиги воїнів-визволителів та наших славних земляків. Як писав поет, наш земляк з Чигирина Олександр Петриченко у вірші «Травневий цвіт»:
Нам обійшлися дорого дороги,
Що привели у сорок п’ятий,
Бо заплатили ми за Перемогу
Сльозами вдів, життям солдатів.
Свій кожен крок ми кров’ю окропляли
Жорстокість щоб спинить шалену,
Міцна нас дружба всіх благословляла,
На правий бій вела щоденно.
Той шлях далекий вкрився сивиною
Та в пам’яті він і понині,
Знов загорілась далина війною,
Де ллється кров людей невинних.
Щоб не бентежила тривога груди,
Й безхмарним небо було в краї,
Хай кожен з нас сьогодні й завтра – всюди
Травневий цвіт оберігає.

ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ
Всесвітній день книги та авторського права!
Ознайомтесь з інтерактивною книгою ви можете за посиланням: https://www.ourboox.com/books/а-де-сент-екзюпері/
ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ
19 квітня ми будемо відзначати одне з найсвітліших, найшанованіших християнських свят- свято Воскресіння Христа, або ж Великдень. До торжества фарбують яйця і печуть смачні паски, які прийнято освячувати в церкві. Це всі ми добре знаємо.Але ось, що означають паска і яйця на Великдень, відомо далеко не всім. Спробуємо розібратися з усім по порядку?
Перейдіть за цим посиланням і вам все стане зрозуміло.
https://sway.office.com/ARSAe7fjnfCGmU4X?ref=Link
Свяченого яєчка, доброї паски
І сонця окрайчика — з Божої ласки!
У мирі та щасті, добрі та любові
Святкуйте Великдень в родинному колі!

ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ
Доброго дня всім відвідувачам нашого сайту! Якщо ви вже стомились від тривалого перебування вдома, ми пропонуємо вам здійснити невеличку подорож (без порушень правил карантину). Варто лише перейти за цими посиланнями, і ви дізнаєтесь багато нового та цікавого про історію створення перших бібліотек світу, матимете можливість побувати в найдивовижніших бібліотеках світу ( до речі, зверніть увагу на бібліотеку міста Ніцца: як вам?), а також ознайомитесь з найбільшими бібліотеками нашої країни. Приємної вам подорожі! Будьте здорові!!!
https://www.youtube.com/watch?time_continue=474&v=-zd4U38yAN8&feature=emb_logo
https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=mMlVi91LdZ8&feature=emb_logo
12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики
(Міжнародний день польоту людини в космос)
У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.
Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою.
Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.
Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.
Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гіганську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?


ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ
Дорогі відвідувачі нашого сайту!
На жаль, карантин продовжено … Але це не привід для того, щоб засмучуватись або впадати в депресію! Адже всі випробування нам даються з певною метою. Можливо, мета теперішнього (такого тривалого!) карантину полягає не лише в тому, щоб убезпечитись від страшного вірусу, а й у тому, щоб зупинитися та знайти час на щось нове, цікаве та незвідане…Якщо ви погоджуєтесь з цим міркуванням, то пропонуємо вам кілька корисних посилань, перейшовши за якими ви потрапите до насиченого та феєричного світу Книги:
Онлайн-бібліотеки
https://sites.google.com/site/openbookclassic/
(українська бібліотека української та світової літератури )
( художня література на різні смаки)
(Великий вибір художньої, довідкової, енциклопедичної літератури )
Учням випускних класів ми підготували також багато корисного. Так, як вони стоять на порозі першого і надзвичайно важливого вибору у своєму житті, то, сподіваємось, наступні сайти їм стануть у нагоді.
Профорієнтаційні сайти
https://www.work.ua/ua/articles/— статті про різні професії, стажування, пошук роботи.
http://prof.osvita.org.ua/uk/index.html— розділ інформаційного порталу, присвячений профорієнтації, опису професій, новинам.
http://prof.osvita.org.ua/uk/determine/testing/index...— велика кількість психологічних та профорієнтаційних тестів.
http://prevolio.com/tests.aspx— декілька профорієнтаційних тестів за науковими методиками.
http://www.parta.com.ua/ukr/— великий інформаційний сайт про ВНЗ, ЗНО, курси.
http://vneshkoly.com.ua/— інформаційний портал про ЗНО, вступну кампанію, ВНЗ та школи.
http://mycareer.org.ua/— державний сайт про профорієнтацію з новинами та вакансіями.
http://www.education.ua/ua/professions/— каталог професій.
Сайти на допомогу у підготовці до ЗНО
http://zno-ua.net- сайт з онлайн-тестами минулих років ЗНО.
http://zno.yandex.ua- Яндекс ЗНО, онлайн-тести минулих років
http://zno.osvita.ua/ukrainian/— пробні та реальні ЗНО, посортовані за роками.
http://ukrainetest.com.ua/— онлайн-тести з різних предметів.
https://www.phoenicis.com.ua- сайт, де є інформація з різних предметів. На сайті є мтеріали для підготовки, підручники та тести
http://200baliv.org.ua- авторський блог про ЗНО з української мови та літератури. Сайт містить статті-уроки з різних тем, поради щодо ефективної підготовки та корисні матеріали. Також авторка блогу проводить он-лайн тренінги та вебінари до ЗНО.
http://uuCourseKit - підготовка до української мови та літератури. Дистанційний курс.
http://zno.if.ua - ще один сайт, присвячений темі ЗНО з української мови та літератури.
http://pravopys.net— Електронний варіант книги «Український правопис»
http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/— великий онлайн-словник. Розроблений професорами українських університетів і, на сьогоднішній день, найбільший з існуючих словників української мови. Містить словоформи, значення, відмінювання, синонімію та фразеологізми.
http://sum.in.ua/— академічний тлумачний словник української мови.
http://www.linguistika.com.ua/— багато корисних статей з літератури та мови, розбори творів, конспекти уроків, статті. Є бібліотека
http://testmath.com.ua/Default.aspx— сайт для вивчення математики, розбитий за темами.
http://ua.onlinemschool.com/— велика кількість завдань та корисних таблиць.
http://radio.obozrevatel.com/ua/books/istoriya-ukrani..— аудіокнига з історії України. Розбита на частини
http://www.litopys.com.ua/— красива онлайн-енциклопедія з історії України.
http://i100rik.com.ua/— багато матеріалів з історії, конспекти, тести.
http://prometheus.org.ua/— безкоштовні онлайн-курси. Є професійні та психологічні напрями, є курси ЗНО.
http://zno.ua/online—онлайн-курси ЗНО з викладачами, завданнями, відеолекціями та онлайн-платформою.
https://www.khanacademy.org/— велика база безкоштовних онлайн-курсів з різних областей знань: психологія, історія, ІТ, менеджмент тощо. Усі курси англійською
http://izno.info/— онлайн-школа з історії України.
https://www.youtube.com/misterduncanchina— канал на Ютубі, де багато різноманітних відеоуроків. Викладач у веселій формі розповідає основні правила та питання, що виникають при вивченні англійської.
https://www.duolingo.com/— велика інтерактивна платформа для вивчення мов. Буде корисна особливо тим, хто здає ЗНО не з англійської, а з французької, німецької чи іншої іноземної мови.
http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/— курси англійської від BBC
Читайте, вивчайте, мрійте і-головне- НЕ ХВОРІЙТЕ!
Закінчується 2019-2020 навчальний рік. Рік особливий, рік випробувань і, водночас, цікавий і незвичний навчальний рік. Вчителі Матусівського НВК №2 доклали максимум зусиль, задіяли всі свої уміння та навички, працюючи дистанційно. Можна з впевненістю сказати, що пандемія, в умовах якої довелося працювати понад 2 місяці, не позначилася на якості нашої роботи. Навіть сприяла педагогічній творчості.Так, після проведення шкільного етапу щорічної виставки педагогічної майстерності, роботи 6 наших колег було направлено на участь у конкурсі на кращий електронний ресурс для навчально-методичного забезпечення освітньої діяльності закладів загальної середньої освіти (у рамках обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини -2020» )
1. Горбенко Любов Григорівна:
«Впровадження системи НАССР в закладах загальної середньої освіти»
«Управління та контроль за діяльністю шкільної бібліотеки»
2. Голуб Катерина Олександрівна:
«Русь-Україна наприкінці Х століття - у І половині ХІ століття. Історія України 7 клас»
3. Демиденко Надія Михайлівна
«Романсу звуків мить чарівна» виховний захід для учнів 7-11 класів
4. Десятник Оксана Олександрівна
«Впровадження інноваційних технологій на заняттях з фізики»
5. Рубанчук Наталія Григорівна
«Тестові завдання з предмету «Фізична культура»
6. Сокур Юлія Володимирівна
«Використання QR кодів на уроках зарубіжної літератури в 5-9 класах»
Особливо приємно зазначити , що, відповідно до наказу Управління освіти і науки Черкаської ОДА №86 від 16.04.2020 робота Горбенко Л.Г. «Впровадження системи НАССР в закладах загальної середньої освіти» зайняла перше місце. А, відповідно до наказу КНЗ ЧОІППОП № 67 від 22.04.2020, робота Сокур Ю.В. «Використання QR кодів на уроках зарубіжної літератури в 5-9 класах» зайняла друге місце, а робота Голуб К.О. «Русь-Україна наприкінці Х століття - у І половині ХІ століття. Історія України 7 клас» посіла третє місце.
Вітаємо колег-переможців! Бажаємо здоров'я, успіхів, креативності і нових перемог!
Привітання зі святом останнього дзвоника від Матусівського НВК №2

Шановні батьки!
В зв’язку епідемією коронавірусу COVID-19, яка поширилися в цілому світі, наша держава видала ряд нормативно-правових документів для того, якими було освітній процес очного (стаціонарного) навчання призупинено і переведено на дистанційну форму.
Наближається до завершення 2019-2020 навчальний рік на дистанційній формі навчання. Забезпечуючи освітній процес в умовах дистанційного навчання, ми робимо перевагу инципу здоров'язбереження, запобігаючи емоційному, ментальному та фізичному перевантаженню учнів.
До вашого відома доводжу, що учні 4, 9 класів звільнені від ДПА. Педагогічними працівниками проводиться підсумкове оцінювання навчальних досягнень учнів, використовуючи Методичні рекомендації МОН України щодо організації оцінювання в умовах дистанційного навчання.
Все, що недопрацьовано педагогами в цьому навчальному році буде перенесено на 2020-2021 навчальний рік, суттєво збільшивши навчальний час на узагальнення та закріплення навчального матеріалу за попередній рік Ми організуємо на початку 2020-2021 навчального року в 2-11-х класах проведення вхідного оцінювання учнів з метою діагностування рівня навчальних досягнень учнів за 2019-2020 н.р. та плануємо подальшу роботу із систематизації, узагальнення та закріплення навчального матеріалу, що вивчався учнями дистанційно.
Класними керівниками будуть оформлені результати освітнього процесу до 15 червня 2020 року: свідоцтва про здобуття базової загальної середньої освіти, свідоцтва досягнень, табелі навчальних досягнень учнів та надіслані учням 1-8, 10 класів, копії свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів електронною поштою, або в інший спосіб, з подальшим врученням оригіналу документа у вересні 2020-2021 навчального року.
Документи випускникам 9-х класів свідоцтв про здобуття базової загальної середньої освіти будуть видаватися з урахуванням необхідності дотримання протиепідеміологічних вимог.
Шановні батьки випускників 11 класу, з 1 червня в особистих кабінетах ваших дітей, учасників пробного ЗНО, на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти буде розміщено оновлені запрошення-перепустки, у яких зазначаються адреси пунктів пробного тестування. Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших навчальних предметів – 17 червня 2020 року.
Також Міністерством освіти і науки України визначений новий графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня і завершиться 17 липня. Зокрема,
математика — 25 червня;
українська мова і література — 30 червня;
фізика — 2 липня;
історія України — 9 липня;
біологія — 13 липня;
географія — 15 липня.
Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.
Також в цьому навчальному році скасовано проведення усіх масових заходів в закладах освіти, із залученням учасників освітнього процесу. Зокрема, Останній дзвоник, батьківські збори та Випускні вечори.
Шановні батьки! Дякуємо Вам за терпіння, розуміння. І за те, що поєднуєте роботу, домашні справи і контроль (чи навчання) дітей. Дякуємо за те, що окрім маси своїх проблем намагаєтесь бути учителями. Ми, учителі, все наздоженемо - це наше завдання. А ви просто любіть своїх діток, адже здоров`я і життя - найвищі людські цінності.
БУДЬТЕ УСІ ЗДОРОВІ!!!
З повагою,
адміністрація НВК
16 травня 2020 р. святкуємо День Європи в Україні
З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.
Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
Пропонуємо переглянути онлайн-вікторини, онлайн-уроки та зареєструватися за анкетою та бути учасником вікторини від Представництва ЄС.
Деякі корисні посилання:
1. Онлайн-вікторина «Відгадай країн ЄС»:
https://youtu.be/C0qbm19hEBc
2. Онлайн-уроки:
"Права людини - основа європейський цінностей" - трансляція відбудеться 18.05.20 о 12:00, перейдіть за посиланням: https://youtu.be/9A2peoX1SIo
"Лідерство і робота в команді - як це працює в сучасних умовах" - трансляція відбудеться 19.05.20 о 15:00, перейдіть за посиланням: https://youtu.be/i8xdtpjCuIc
3. Анкета учасника онлайн-вікторини від Представництва ЄС: https://docs.google.com/forms/d/13FEpBrjHzbxkEwxo4BBdSKuOTdXKhMEwBUwKaoam2nI/viewform?edit_requested=true&fbclid=IwAR32Dk_iYh0l8wSn_Fv1DVwh765IGinJhMMfir9f0G75jo5qtKpB1wr0AJY
4. Подивіться, чим я поділився: European Union in Ukraine - Головна @MIUI | https://m.facebook.com/EUDelegationUkraine/

Матеріали до відзначення
Дня пам’яті та примирення (8 травня) та
Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня)

З метою забезпечення якісного виконання програми предмета «Захист Вітчизни» та практичного закріплення рівня знань, умінь, навичок , керуючись методичними рекомендаціями КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» від 16.04.2020 № 134/01-19, згідно з наказом директора Матусівського НВК « ЗДО-ЗОШ І-ІІІ ст.» №2 № 29 від 22.04.2020 учні 11 класу Матусівського НВК №2 з 4-6 травня 2020 року проходили трьохденні навчально-польові збори /дистанційно/. Протягом 18 годин юнаки та дівчата удосконалювали теоретично набуті знання з вогневої, тактичної, фізичної та медичної підготовки. Для одинадцятикласників було проведено тестування з вогневої, тактичної, фізичної та медичної підготовки. Тестові завдання були розіслані учням у попередньо створену інтернет-групу, а опрацьовані тестові завдання і відповіді учні надсилали вчителю на його електронну адресу та у Viber. Учні дистанційно та самостійно спробували свої сили в опануванні практичних навичок військової науки. Випускники, оволодівши цим навчальним матеріалом, отримали потрібні знання та практичні навички, які зможуть застосувати в майбутньому. Під час дистанційного проведення навчально – польових зборів одинадцятикласники показали достатні результати, закріпили теоретичні знання, уміння та навички щодо вивчення предмета та дій в умовах надзвичайних ситуацій.
У зв’язку із карантинними заходами учні були не в змозі у повному обсязі виконати практичну частину контрольних нормативів, але в умовах дистанційного навчання одинадцятикласники відповідально і добросовісно виконували поставлені викладачем навчальної дисципліни «Захист Вітчизни» Стадником І.І. завдання. Військово-патріотичне виховання передбачає формування любові до свого народу, його історії, формування у сучасних умовах високого рівня готовності до виконання вимог військової діяльності, підготовки до строкової військової служби спрямованої на фізичний і моральний розвиток особистості, розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України.









Не гай часу, проведи карантин з користю!!!
Якщо ти творчо обдарована особистість і прагнеш вдосконалити своє вміння у сферах мистецтва та літератури, позмагатися за призові місця у цікавій та запеклій боротьбі, отримати надзвичайне задоволення – у тебе є чудовий шанс потрапити на мегакрутий фестиваль „Тараса пензлі оживають 2020“, який відбудеться влітку цього року в с. Шевченкове Звенигородського району Черкаської області, де жив і творив наш національний символ, геніальний поет і художник – Тарас Григорович Шевченко!
Умови конкурсу:
– захід проходить за двома напрямками (художній та літературний пленери) у два етапи;
– до 01 червня 2020 року учасники повинні надіслати конкурсні роботи (детальніше про вимоги до конкурсних робіт за посиланням (https://cutt.ly/oyaMfyc )
Конкурсанти, які отримають найвищі бали, будуть запрошені до участі
у ІІ етапі конкурсу.
– Художній пленер: тема: „Міфи, легенди та пісні прадавньої України“
– Літературний пленер: тема: „Ну, що б, здавалося, слова…“
Фестиваль „Тараса пензлі оживають 2020“ – це прекрасна можливість:
– вдосконалити професійну майстерність;
– отримати майстер-класи від відомих художників та літераторів;
– відвідати цікаві екскурсії;
– поринути у атмосферу в якій творив сам Кобзар;
– позмагатися на всеукраїнському рівні;
– знайти нових друзів і ще багато різних цікавинок.
Дистанційний тиждень фізики (20.04. – 24.04.20)
Наш тиждень фізики проходить в незвичайному для нас форматі – дистанційно! Адже ми всі на карантині та #сидимовдома, тому пропоную провести час цікаво та розважаючись, вирішуючи цікаві фізичні задачки та квести:)
P.S: виконані завдання пересилати на вайбер вчителя фізики
(Viber 0671326170)
Удачі та приємної подорожі в світ фізики!!!
Дистанційне навчання та дистанційна робота
педагогів Матусівського НВК №2 у режимі карантину
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», наказу Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2020 року № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СOVID-19», Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04 жовтня 2006 року №359, Розпорядження Матусівської сільської ради від 11 березня 2020 № 01-04/9 «Про закриття НВК на карантин та переведення учнів на дистанційну форму навчання», наказу Матусівського НВК №2 від 11.03.2020 року №19 «Про призупинення освітнього процесу в закладі та переведення здобувачів освіти на дистанційну форму навчання», в зв’язку з ускладненням епідеміологічної ситуації та з метою обмеження розповсюдження коронавірусу СOVID-19 запроваджено у Матусівському НВК №2 запроваджено дистанційне навчання та гнучкий (дистанційний) режим роботи працівників навчально-виховного комплексу.
Тож перед педагогами постало непросте завдання: як організувати продуктивний освітній процес дистанційно? На допомогу організації і впровадженню дистанційного навчання прийшли інформаційні комунікаційні технології. Адже освітні програми потрібно виконати, а до кінця навчального року лишилось не так багато часу. Щоб впоратись із цією непростою ситуацією, дистанційе навчання учнів, педагоги використовують безкоштовні сервіси Classmill.com та Google Classroom. На цих онлайн-платформах триває робота в режимі реального часу та за завданнями для домашнього опрацювання. Вчителі контролюють виконання домашніх завдань з вивчених тем дистанційно, оновлюють домашні завдання, змінюють термін виконання, прослідковують, коли було виконано завдання учнями, оцінюють їх, та отримують від учнів проєкти, а самі, на допомогу кращого засвоєння теоретичного матеріалу, завантажують відео- чи аудіо файли. Також для дистанційного навчання учнів педагоги використовують соціальну мережу Facebook. В основному, для перевірки письмових завдань та читання напам’ять віршів, уривків художніх творів на допомогу прийшли додатки Viber та WhatsApp. Вчителі та учні використовують ці ресурси тому, що вони забезпечують доступність у взаємообміном інформацією, фотофайлами, що сприяє співпраці. Це дуже просто і ефективно.
Педагоги під час карантину використовують можливість для самоосвіти, покращуючи свої знання з ІКТ, інноваційних технологій, з педагогіки та психології. Для цього вони використовують онлайн-ресурси: EdЕra, «На урок», «Всеосвіта», портал Міністерства цифрової трансформації «Дія», «Мій клас», «Prometheus», «TKUMA institute» та інші. Результативність цієї роботи є отримані сертифікати. Педагоги беруть участь у різних вебінарах, ознайомлюються з новими нормативними документами МОН України, опрацьовують фахову літературу, обирають веб-сервіси для дистанційного навчання, готують та розміщують власні розробки на сайтах. Навчання в умовах карантину сповнене позитивом! Серед педагогів проведено флеш-моби: декламування віршів Тараса Шевченка, Ліни Костенко, відео опубліковано у мережі Facebook, на сайті нашого закладу.
Отже, дистанційне навчання має свої позитивні моменти: діти навчаються працювати самостійно, виховують у собі силу волі, витримку, бажання до освоєння нового навчального матеріалу та опанування нових інформаційних технологій. А серед недоліків - необ’єктивне оцінювання знань учнів (діти використовують готові домашні завдання, які розміщені в Інтернеті), не всі форми і методи вивчення нових тем підлягають вивченню у формі он-лайн. Адже сучасний ринок освіти пропонує масу можливостей навчатися дистанційно. А з вільним доступом до Всесвітньої мережі Інтернет, вдосконаленням інформаційних комунікаційних технологій дистанційна освіта стає можливою і ефективною. Але з головних передумов до такого навчання - бажання наших учнів отримувати знання.





Щороку (починаючи з 1967) 2 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена- відзначається Міжнаро́дний день дитя́чої кни́ги .
Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі. Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Проводять ранки, конкурси, виставки, конференції і фестивалі, присвячені найкращим книгам світу. На жаль, цього року це неможливо. Але карантин- не привід для того, щоб забути про свято! Отже, ми вітаємо всіх, хто любить Книгу, хто читає сам та прищеплює цю любов іншим, передаючи з покоління у покоління.
До оголошення карантину у Матусівському НВК№2 проходила акція «Подаруй бібліотеці книгу». Приємно відзначити, що бажаючих зробити подарунки було багато як серед школярів, так і серед вчителів! Шкільна бібліотека поповнилась більше, ніж 50 примірниками цікавих казок, довідників та захоплюючими творами художньої літератури. Дякуємо всім і запрошуємо по завершенні карантину ознайомитись з цікавими новинками.
Час карантину вчителі Матусівського НВК№2 провели з естетичною користю. Ми об`єднали дві події: 90 річний ювілей королеви української поезії Ліни Костенко та Всесвітній день поезії і підготували цей невеличкий флешмоб.

План проведення заходів до
"Шевченківських днів"
10 БЕРЕЗНЯ
1) Лінійка, присвячена відкриттю "Шевченківських днів"
2) Інформаційні хвилинки "Незабутній Шевченко" (1-11 класи).
Відповідальні – Полтавець Т.Д., класні керівники.
3) Книжковий вернісаж «Шевченко не поет, а голос душі українського народу»
Відповідальна- Сокур Ю.В.
4) Оформлення школи, випуск предметних стінгазет.
Відповідальні- Горбенко Л.Г., Полтавець Т.Д, Клименко О.В., класні керівники.
11 БЕРЕЗНЯ
1) Літературна вікторина «Невідомі факти про життя та творчість митця»(6 клас).
Відповідальна - Горбенко Л.Г.
2) Флеш-моб « Сторінками «Кобзаря» (5-11 класи)
Відповідальні- Горбенко Л.Г., Полтавець Т.Д, Клименко О.В.
3) Написання есе, творів-роздумів, творів-мініатюр - "Шевченко в моєму серці", "Жінки в домі Шевченка", "Шевченкове слово в віках старіє" (9-11 класи).
Відповідальна - Полтавець Т.Д., Клименко О.В.
12 БЕРЕЗНЯ
1)Виставка ілюстрацій до творів Тараса Шевченка "Ми тебе не забули, Тарасе!" (1-9 класи).
Відповідальні- Горбенко Л.Г., Полтавець Т.Д, Клименко О.В., класні керівники 1-9 класів.
2) Літературне читання "Вінок Кобзареві" (5 клас).
Відповідальні- Горбенко Л.Г.
13 БЕРЕЗНЯ
1) Конкурс виразного читання «Якби ти нас, Тарасе, чув…»
2) Поезія Шевченка – то музики народної душа"
3) Літературно-мистецьке свято «В СВОЇЙ ХАТІ СВОЯ Й ПРАВДА, І СИЛА, І ВОЛЯ!»
Відповідальні- Горбенко Л.Г., Полтавець Т.Д, Клименко О.В.,
16 БЕРЕЗНЯ
Закриття тижня.
Урочиста лінійка. Нагородження.
Відповідальна- Горбенко Л.Г.
Цікаво і змістовно пройшов тиждень мистецтв в Матусівському НВК №2 під назвою "Мистецтво - світ краси".
А розпочався він виставкою "валентинок", що власноруч виготовили учні школи.
Протягом тижня учні розгадували кросворди, ребуси, були учасниками музичної вікторини. Вкотре долучалися до музики на музичних перервах. Для 1-7 класів був проведений виховний захід "Музика в житті у кожного звучить, вона надія й щастя мить". Старшокласники мали змогу ще раз повернутися до творчості Л.Бетховена. прослухавши прекрасну "Музику любові і страждання". А також показати свої презентації з обраних тем програмованого курсу "Мистецтво".
На святі "Рідна мова - пісня калинова" (1-7класи) учні читали поезії та співали милозвучні пісні про мову.
Завершився тиждень мистецтва виставкою малюнків "Квіти до свята", в якій взяли участь майже всі учні школи. Приємним подарунком також стала зустріч з Русланою Лоцман, заслуженою артисткою України, що завітала до нас напередодні свята 8 березня.
Тиждень мистецтв пройшов в атмосфері позитиву і краси, в черговий раз переконуючись в актуальності слів Евріпіда "Справжнього життя немає без мистецтва".

6 березня до Матусівського НВК№2 завітала наша землячка, яка народилась в селі Матусів, заслужена артистка України, виконавиця українського фольклору та авторських пісень, кандидат педагогічних наук, викладач народного співу в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, переможець низки Всеукраїнських та Міжнародних пісенних конкурсів та фестивалів в Україні, Естонії, Польщі, Росії, Франції, Німеччині, США, громадська діячка, директор ГО «Народна філармонія» Руслана Лоцман. Усі присутні мали змогу насолодитися українською піснею, глибше відчути любов до рідного краю, розчулитися до сліз під час виконання пісень. Кожен із слухачів отримав надзвичайну насолоду від щирого, мудрого та проникливого слова, душевного співу людини, закоханої в українське мистецтво , глибоко люблячої Україну, свій народ. Після заходу співачка подарувала учням свої диски та разом з учнівським та педагогічним колективами заспівали українську пісню "Рідна мати моя" та записали #ПісеннийЩоденник. Проте найдорожчим подарунком для дітей стали надзвичайні враження та фотосесія з Русланою. Усі бажаючі могли сфотографуватися зі співачкою та взяти у неї автограф. Висловлюємо щиру подяку пані Руслані за те, що знайшла нагоду подарувати нам зустріч з українською піснею!
Яскраві барви Дня святого Валентина
День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.
14 лютого в Матусівському НВК №2 пройшли заходи, присвячені Дню святого Валентина. Святково прикрашений хол школи - вже при вході всім задавав піднесеного настрою, працювала «Пошта кохання» - кожен мав змогу опустити валентинку чи листа-привітання.
Для учнів початкових класів було проведено свято «Стріли Амура», під час якого діти дізналися про історію Дня святого Валентина, створення першої валентинки. Під час його учні приймали участь в іграх та розвагах. Іменинниця Валентина Кравчук стала Королевою свята. На закінчення - всі отримали смаколити.
Емоційно, весело пройшов вечір для старшокласників «Хто зверху?». Команда хлопців і команда дівчат змагалися у різноманітних конкурсах, демонстрували свою кмітливості, харизму, креативність.
Для присутніх вечора подарунок зробили Ірина Зюганова та Анна Бондаренко: пісню гурту «Казка» - «Пісня сміливих дівчат», демонструючи свою виконавську майстерність.
Минають дні, ідуть роки.
Життя листки перегортає.
А біль чужої нам війни,
В душі чомусь не замовкає.
15 лютого – особливий день – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ми відзначаємо цей день відповідно до Указу Президента України від 11.02.2004 р. Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.
Після Другої світової війни військові Радянського союзу брали участь у більш як 20 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16-ти держав, що тривалий час замовчувалося радянським керівництвом. Але інтервенція до Афганістану була винятковою – і за масштабами, і психологічними наслідками.
Час непідвладний викреслити з нашої пам’яті приклади мужності і вірності військовому обов’язку синів своєї Батьківщини, які з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської гідності та героїзму. Нині ми віддаємо данину поваги воїнам, які виконали свою непросту місію в Угорщині, Єгипті, Іраку, Афганістані, Чехословаччині. Ефіопії, Анголі, Югославії, Лівані, Сирії та інших.
Напередодні Дня воїнів-інтернаціоналістів, 14 лютого, в Матусівському НВК №2 було проведено виховний захід «Одвічний біль… інтернаціональний обов’язок». Метою заходу було нагадати учням про історичні події афганської та інших локальних воєн, в яких брали участь воїни-інтернаціоналісти; виховувати повагу і шану до воїнів-інтернаціоналістів, до трагічних сторінок нашої історії; через поезію і пісню донести до учнівських сердець основну думку: війна – це безумство, це невиправдана жорстокість проти людства. Хвилиною мовчання учні та вчителі вшанували пам'ять про загиблих на чужих війнах воїнів, тих, кому назавжди залишилось 18, 20 чи 30 років.
На заході був присутній воїн-інтернаціоналіст Данилко Іван Андрійович, який поділився спогадами про події майже 50-річної давнини, коли він 19-річним юнаком виконував свій військовий обов’язок у Чехословаччині. Вдячні учні подякували Івану Андрійовичу за спогади і побажали великого людського щастя, добробуту, благополуччя, довгих щасливих років життя, а всім присутнім побажати щастя, миру, душевного спокою, злагоди, добробуту у нашому великому домі – Україні!
Пам'ять про подвиг
Сьогодні, 31 січня минає 76 роки від дня звільнення села від нацистських загарбників. . Скільки горя і страждань принесли фашисти нашому народові! З перших днів окупації примушували наших односельців працювати на себе: розчищати дороги, будувати залізницю, рити окопи… На роботі за людьми стежив наглядач, в руках його була нагайка, якою німець бив непокірних, або тих, хто хоч на мить розгинав спину.
А скільки наших односельців побували у рабстві в Німеччині! Нелюди-фашисти влаштовували облави на молодь і насильно вивозили її на каторжні роботи в Німеччину. Молоді люди змушені були тікати, а потім переховуватись на горищах, в погребах, в бур’янах.
Але розплата настала. В понеділок 31 січня 1944 року о 12 годині ранку військами ІІ-го Українського фронту село Матусів було звільнено від фашистів. За кілька днів до цього в селі з’явились 12 радянських розвідників, але потрапили до рук ворога і при відступі фашистів були розстріляні.
Радянські війська вступили в село розгорнутим фронтом від села Лебедин, яке було звільнене ще 26 січня. Учасник визволення села Михайло Миколайович Гітіс згадував, що 57-й окремий танковий полк, прорвавши оборону ворога, першим ввірвався в село. Танки, досягнувши берега річки, не зуміли її форсувати і зав’язали артилерійську дуель з ворогом, що розташувався на протилежному боці. Фашисти втратили в цьому бою багато техніки і живої сили. Вони поспішно відступили в напрямку станції Цвітково, а потім Корсунь-Шевченківського, де й були знищені.
В боях за звільнення села смертю хоробрих полягли 136 воїнів Червоної армії. Вони поховані у чотирьох братських могилах, над якими тепер стоять пам’ятники.
Як уже стало доброю традицією, і сьогодні, у день звільнення села від нацистів, педагоги Матусівського НВК №2 поклали вінок до братської могили воїнів на знак шани та вдячності за звільнення Матусова у 1944 році.


Сьогодні, 29 січня 2020 року, в Україні відзначається 102-річниця бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. 29 січня – трагічна сторінка в історії України. 102 роки тому 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу. Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала: затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки чотири дні.
В День пам’яті Героїв Крут в Матусівському НВК №2 з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого вчителем історії Голуб Катериною Олександрівною проведено Годину Пам’яті для учнів «Пам’ятай Крути!». На заході було вшановано подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України навічно залишившись в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Учні словами відомих поетів передали біль та страждання 300 юнаків-мучеників, які своєю кров’ю захищали Київ від більшовицької орди та радянського командира Муравйова. Київські студенти і гімназисти, прагнучи захистити молоду Україну, що лише ставала на ноги, організували курінь Січових стрільців. Це була молодь, яка не мала в душі ні сумнівів, ні вагань. На завершення заходу всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.

27 січня в Україні та світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Будь-яке переслідування та знущання над людиною - злочин, а коли йдеться про знищення людей за національною ознакою – це геноцид. Тотального винищення в роки Другої світової війни зазнали євреї та роми, яких розстрілювали та закатовували нацисти в концентраційних таборах та гетто. Голокосту - геноциду єврейської раси в роки Другої світової війни, піддалися понад 6 млн євреїв.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був встановлений згідно резолюції 60/7 Генеральної Асамблеї ООН 1 листопада 2005 року і відзначається щорічно 27 січня. Ця дата обрана не випадково, адже саме 27 січня 1945 року Червона армія визволила перший і найбільший гітлерівський концтабір Аушвіц (польська назва - Освенцим), в якому за роки війни - з 1941-го по 1945-й - було вбито більше 1,4 млн осіб, з яких 1,1 млн були євреями.
З метою поглиблення знань учнів з «проблемних» тем історії, ознайомлення з трагічними подіями Голокосту, як одним із прикладів жорстокого ставлення нацистів до людей, формування основи культури і толерантності у міжнаціональних відносинах, виховання співчуття, співпереживання, почуття гуманності, гордості за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, цього дня для старшокласників Матусівського НВК №2 було проведено Годину Пам'яті «Голокост: Чужого горя не буває». Під час перегляду мультимедійної презентації та відео фрагментів учні з'ясували походження терміну «Голокост», його періоди, засудили нелюдську політику нацистів щодо євреїв у роки війни, вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих у роки Голокосту.
Україна має свій Голокост. Пройшовши через страхіття Голодомору, українці як ніхто інший розуміють біль єврейського народу. Ми зобов’язані берегти пам’ять про Голокост і не допустити повторення подібного пекла у майбутньому. У цей день ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім'я якої – Голокост. Її ніяк не заповнити, вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше не повториться! Будемо пам’ятати…
Голокост нам треба пам’ятати,
Адже пам'ять – то є наша совість.
Помилок таких не допускати,
Не писати геноциду повість.
Процвітай і слався, Україно мила!
Кращого життя ти, вірю, гідна,
В об’єднанні й мирі наша сила!
А вона нам зараз так потрібна!




В пятницю 24 січня в Матусівському НВК №2 відбувся інтелектально-розважальний вечір для старшокласників. З учнів 8-11 класів було утворено 3 команди: "220 Вольт", "Розумники", "Квіточка". Між командами виникла запекла боротьба, під час якої учасники змагалися у кмітливості, спритності, знаннях з різних навчальних предметів: історії, правознавства, літератури, географії, англійської мови.
Перемогу здобула команда "220 Вольт", на другому місці - "Квіточка", на третьому - "Розумники". Між турами інтелектуальних розминок були музичні паузи, підготовлені учнями.
По закінченню інтелектуально-розважального вечора відбулася дискотека для старшокласників.
До Дня Соборності України, 22 січня для учнів 5 та 6 класів Матусівського НВК №2, класними керівниками Рубанчук Н.Г. та Десятник О.О. була проведена виховна година на тему «НАРОД МІЙ Є! НАРОД МІЙ ЗАВЖДИ БУДЕ!». Під час якої учні визначилися з поняттями «громадянин, патріот і патріотизм»,створювали колаж з фотокартинок, декламували вірші та переглядали відеоролик «В той день, коли закінчиться війна».
Лунає пісня солов’їна
І вітер віє степовий.
Моя соборна Україна
Знов зустрічає день новий.
Послухай, брате-українцю,
Хоч історично склалось так,
Що територія різниться,
Одна земля у нас,однак.
Ми з вами – це одне єдине,
Ми – це родина: ти і я.
Дві сторони у України,
Та Україна в нас одна.
А ми усі сини і дочки,
Неначе в морі кораблі,
Розкидані по всіх куточках
Всеукраїнської землі.
А наша єдність нездоланна,
Бо в нас тече козацька кров.
За скільки літ нас не здолали,
А отже вистоїмо знов.
Яка ж вдалась сьогодні днина!
Що хочеться співать пісень
Моя соборна Україна
Знов зустрічає новий день.
До Дня Соборності України в Матусівському НВК №2 була проведена урочиста лінійка та виховні заходи.
Щороку 22 січня весь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання усіх національно-демократичних сил українства, хто словом і багнетом намагався відродити незалежну Соборну Українську державу.
Закінчення першого семестру навчального року співпадає з довгоочікуваними святами: Святим Миколаєм, Новим роком та Різдвом Христовим, яких так чекають і діти, і дорослі, тим більше, що попереду зимові канікули.
Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. У переддень Нового року ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися, учні нашої школи підготувати казкову атмосферу - прикрасили новорічну ялинку, шкільний холл сніжинками, гірляндами та іграшками.
Найпершими відсвяткували Новорічний ранок вихованці дошкільного підрозділу «Малятко». На святі панував веселий сміх, казковий настрій, адже діти чудово повеселилися з Дідом Морозом і Снігурочкою з іграми та хороводами..
Чарівне дійство завітало і до учнів нашої школи. На новорічних ранках для учнів 1-4 та 5-7 класів панувала святкова програма з новорічними сюжетами, конкурсами, піснями, танцями, героями яких були казкові герої та символом Нового 2020 року.
Учні 8-11 класів підготували новорічний вечір, на якому панувала святкова атмосфера, веселощі, жарти. По закінченню вечора для учнів була організована Новорічна дискотека.
Але свят не буває без подарунків. По закінченню свят Дід Мороз та Снігуронька подарували солодкі подарунки, спонсорами подарунків стали фермерські господарства «Ольвія» та «Деметра», корпорація «ЛНЗ», Дякуємо за підтримку у проведенні Новорічних свят Кравченко І.В., Волинцю Г.І., Струку С.М. Усі отримали подарунки, веселий настрій. Адже, відгомін цих свят зігріватиме серця дітей увесь наступний рік, даруючи їм віру у дива.

Вітаємо учнів, батьків та всіх працівників з Новим роком!!!
Хай Новий рік у вишиванці
Розбудить вас щасливо вранці,
І принесе у вашу хату –
Усмішок й радощів багато.
Розбудить приспані надії,
Зерном і щастям вас засіє,
Зігріє миром і любов'ю
І подарує вам здоров'я!
Нехай Щур у Новий рік
Принесе щастя повний міх!
Скільки снігу за вікном,
Скільки їжі за столом,
Скільки гілок на ялинці,
Скільки грошей у торбинці!
Скільки за столом гостей,
Скільки радісних вістей!


У нашому Матусівському НВК №2 передсвятковий настрій!
Святий Миколай завжди щедрий на подарунки. Наша їдальня теж отримала обнову до свята - тюль для вікон! Тепер у нас по-домашньому затишно!
Щиро дякуємо директору АФ''Вись'' Василю Івановичу Варенику за фінансування. Нехай Ваші добрі справи повертаються Вам сторицею! !!!

І ось такий подарунок отримали ми для дошкільного підрозділу Матусівського НВК №2. Адже до чистоти діти мають звикати змалечку!!! Весь наш колектив дякує нашим спонсорам Видай Василю Юрійовичу та Злотенку Василю Васильовичу - керівникам СПП ''Павлівське'' , за допомогу! Зичимо Вам здоров'я та процвітання!

“Чорних дат у людства є немало, кожна з них – це міна під прогрес.
Найстрашніше, що усіх спіткало, – вибух на Чорнобильській АЕС…”.
14 грудня в Україні традиційно відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли подолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року. Починаючи з 2006 року, згідно з Указом Президента України, 14 грудня стало Днем вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Відтоді в грудні вже стало доброю традицією вшановувати пам'ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи людей від атомного лиха.
Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день ліквідатори називають своїм професійним святом.
Серед усіх трагедій, яке пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров’ю мільйонів українців.
Чорнобильська катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості. На жаль, багато хто з ліквідаторів вже давно покинув це земне життя. Схилімо голови в глибокій жалобі, пом’янімо усіх, хто відійшов у вічність внаслідок Чорнобильської біди.
Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Від усього серця зичимо Героям-ліквідаторам, що врятували не лише українців, а й усе людство від смертельної небезпеки, міцного духу, здоров'я , щастя і добробуту! Велика Вам подяка і низький доземний уклін! Нехай будуть вдячні та уважні до Вас люди щодня, щохвилини, завжди!
Хай більше ніколи не спіткає нашу країну така біда як Чорнобиль!
13 грудня – за народною традицією свято Андрія, тож у нашому Матусівському НВК «ЗДО-ЗОШ І-ІІІ ст.№»2 учні початкових класів та їхні класні керівники організували тематичне театралізоване дійство, повернувши глядачів у далеке минуле. Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Вони супроводжувалися веселими співами, довгими дівочими посиденьками, знайомствами і заграваннями молоді.
Гості свята побачили справжнє українське дійство. Хлопці та дівчата жартували, співали, ворожили.А господинею свята була найенергійніша, найкреативніші, найпозитивніша Ольга Дмитрівна Молчанова. Особливо всім сподобалася забава із калитою. Калита - символ свята, обрядовий корж, що готується на свято Андрія. Гостей також пригощали смачними варениками та пампушками, які створили незабутні враження та позитивні емоції.
З 9 по 13 грудня в Україні проходить Всеукраїнський тиждень прав людини.
10 грудня, в День захисту прав людини, у Матусівському НВК №2 були проведені виховні години у 1-11 класах. Учні познайомилися з історією виникнення перших документів з прав людини, ознайомилися з поняттям "право", "конвенція", познайомилися зі статтями Конституції про права людини, були висвітлені питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутність прав людини, основних механізмів їх захисту. Була проведена цікава гра, згідно теми, з якої діти зрозуміли, що найбільша цінність у світі - це людина. Її інтереси, права захищені законом. Учні поглибили свої знання і про свої учнівські обов'язки. Дітям сподобалася цікава подорож у Країну Права.
6 грудня 2019 року, з нагоди Дня Збройних Сил України та з метою формування патріотичних поглядів, любові до Батьківщини, звеличення значення чоловічої честі, гідності та відповідальності за свою країну, її захисту, в спортивній залі Матусівського НВК №2 відбулися змагання «Нумо, хлопці!», які організувала та провела вчитель фізичної культури Рубанчук Н.Г.
Команди учнів 9-11 класів доводили свою фізичну підготовку, загартованість, витривалість, вправність та кмітливість, а також зайвий раз підкреслити дівчатам, що в хлопцях присутні такі якості, як мужність, надійність, сміливість, щиросердя, шляхетність. Вони демонстрували свої найкращі спортивні здібності в таких вправах: перетягування канату, згинання та розгинання рук в упорі лежачи від підлоги, жим лежачи та приймали участь в різних спортивних естафетах, виконуючи комплекс силових вправ. На завершення - команди зіграли у волейбол.
За результатами змагань «Нумо, хлопці!» переможців і переможених немає, адже перемогла - дружба.
Для підняття непереможного духу, учасників змагань на перемогу надихали завзяті вболівальниці. Вони активно та моційно підтримували «своїх учасників» оплесками.












Приємні сюрпризи для рідної школи
На днях до Матусівського навчально-виховного комплексу №2 надійшли два сучасні телевізори, які підтримують Всесвітню мережу Інтернет (мають Смарт TV). Це подарунок від Решетова Олега Володимировича (1978 р.н.), випускника 1995 року. Він є вкрай необхідний та корисний для нашої школи. Тепер педагоги на своїх уроках зможуть ширше впроваджувати новітні технології, використовуючи інформаційно-комунікаційні засоби навчання. Телевізори встановлені у кабінетах української мови і літератури та фізики.
Але це не єдиний подарунок від Олега Володимировича. Нещодавно ним був подарований сучасний МФУ Epson L3110 (принтер). А сьогодні надійшла ще одна приємна новина - прийшов ще один подарунок від нього, чотири гімнастичні мати.
Ми надіємось, що Олег Володимирович надав приклад, що всі бажаючі випускники попередніх років можуть долучитися до благодійної акції «Згадай про школу», яку нещодавно започаткувала випускниця Матусівського НВК №2 Кураш Ольга Василівна.
Шановний Олеже Володимировичу, дякуємо за Вашу небайдужість та підтримку нашої школи! Адже завжди приємно відчувати тепло сердець, які вболівають за свою рідну школу та допомагають у поповненні її матеріально-технічної бази.
21 листопада, українці відзначають День Гідності та Свободи. Учні Матусівського НВК "ЗДО-ЗОШ І-ІІІ ст. №2" не лишились осторонь і долучились до цього дня, щоб гідно вшанувати річницю доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності. Вшанувати патріотизм і мужність людей, які виступили на захист демократичних цінностей, які відстояли національні інтереси нашої держави. Пригадати імена тих, хто віддав життя, здоров’я, перебував в тяжких умовах АТО, хто боровся і продовжує боротися за Батьківщину та її незалежність.
Для учнів 8 класу було проведено урок –дискусію «Гідність у дії». Організатором та ініціатором якого є спільнота EdCamp Ukraine за підтримки Міністерства освіти і науки та проєкту USAID “Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні ВзаємоДія”. На уроці учні мали змогу подискутувати над визначенням термінів «гідність» та «свобода», чи варто давати хабарі?, гідний та негідний вчинок, обговорили питання «Чого я хочу? Що я маю робити, аби почувати себе гідним цього?», з’ясували 5 принципів гідності людини та поділились власними історіями гідності. На завершення уроку-дискусії восьмикласники запалили свічки в знак пам’яті за загиблими на Майдані , солдатах і мирних жителях сходу України та вшанували всіх полеглих героїв хвилиною мовчання.
Учні 1-11 класів в День Гідності та Свободи долучились до фото-флешмобу і сфотографувалися із надрукованою фразою «Україна – територія Гідності та Свободи», а також були проведені виховні години в кожному класі.




Нещодавно у нашому Матусівському НВК №2 було започатковано благодійну акцію «Згадай про школу», першою ластівкою якої стала Кураш Ольга. І якщо песимісти думали, що вона буде першою і останньою, то ви глибоко помилились. Приємним сюрпризом став подарунок від випускника 1995 року Решетова Олега Володимировича (1978 р.н.). Олег Володимирович виявив власну ініціативу і подарував нам сучасний МФУ Epson L3110. Новітня техніка потрібна сучасній школі. Дуже приємно, що в наш складний час є благородні люди, які залюбки допомагають нашому закладу, тому ми щиро вдячні за цю допомогу, адже діти – наше майбутнє, і ми маємо забезпечити їх усім для отримання якісної освіти. Відтепер ми матимемо змогу застосовувати цю оргтехніку у нашій роботі. Подарунку радіють педагоги і, особливо, школярі. Все це нам дуже потрібно. Завдяки сучасному МФУ та фарбам ми зможемо підготувати різноманітні матеріали для рефератів, інформаційні плакати та матеріали до флешмобів.
Школа — це місце людяності. І у кожного, хто пішов після школи своєю дорогою, головний урок життя — бути Людиною. Більшість із наших випускників засвоїла його “на відмінно”, і тепер ви прославляєте свою школу, село власними добрими вчинками. Шановний Олеже Володимировичу, дякуємо за Вашу небайдужість та підтримку наших школяриків. Завжди приємно відчувати тепло сердець, які вболівають за дитячі долі та допомагають у здійсненні багатьох дитячих мрій та побажань. Ваша допомога була вкрай необхідною та корисною. Добрі справи для тих, хто потребують допомоги не залишаються поза увагою. Важливо знати, що у вирішенні щоденних проблем є люди, які у важку хвилину можуть підставити дружнє плече.


З 1-8 листопада 2019 року проходили інтернет-олімпіади «На Урок». На учнів чекали цікаві завдання, розроблені методистами відповідно до шкільної програми та гарантовані нагороди від організаторів. Учні Матусівського НВК №2 вже вкотре долучились до ІУ інтернет-олімпіади. В цьому році ми спробували свої сили з різних предметів: української мови та літератури, історії, географії, фізики. Організатори зазначили, що підтримують бажання кожного учня України спробувати свої сили в інтернет-олімпіаді «На Урок». Тому, незалежно від результатів конкурсу, кожен учасник отримав електронний сертифікат про участь, а переможці нагороджені дипломами всеукраїнського рівня.
Кожен учитель також отримав свідоцтво та подяку, які будуть підтвердженням професійної активності педагога та доповнять учительське портфоліо - Катерина Голуб, Ігор Стадник, Оксана Десятник



В Матусівському НВК 2 відбулася лінійка до дня Визволення України від фашистських загарбників.



Цікавим та насиченим видався тиждень англійської мови у Матусівському НВК №2 з 21 по 25 жовтня 2019 року.
Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Але варто замислитись, що саме англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Оволодіння іноземною, а саме англійською мовою є потребою часу. Під час вивчення англійської мови ми знайомимось з традиціями і звичаями інших народів та переконуємось у неповторності власної української культури.
Метою проведення тижня англійської мови є удосконалення знань, вмінь та навичок отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення іноземної мови.
Понеділок розпочався традиційною лінійкою «Let’s start our week», де старшокласниці разом із Клименко О.В. розповіли про те, в яких країнах розмовляють англійською мовою, які відомі люди нею розмовляли та навіщо нам учити цю мову. Також ознайомили з планом на тиждень та полинули в атмосферу іноземної мови. Вчитель молодших класів Данилко А.А. разом із найменшими школярами розпочала наші вже традиційні фізкультхвилинки англійською мовою, на яких дітки рухалися та веселилися. Ці веселощі проводилися увесь тиждень. Також вчителька зі своїми учнями 1-2 класів подивилися казки іноземною мовою. Дітки полинули в цей прекрасний світ казок та англійської мови і зацікавилися, тому ми досягли своєї мети цього дня.
У вівторок серед учнів 1-2 класів був проведений конкурс малюнка «My favourite English letter» учителем Данилко А.А. Цього дня молодші наші вихованці полинули у світ мультфільмів, що є для них найцікавішим заняттям. Також учитель Гриців С.О. для учнів 5-6 класів провела інтелект-шоу «Interesting English», де дітки змагалися завзято і всім було дуже весело. А також розпочали конкурс стінгазет на тему «We learn English» та розвісили їх для загального огляду. Наші талановиті художники змогли себе показати не лише в малюванні, а й у розумінні англійської мови.
У середу молодші школярі святкували день пісень та танців разом із Данилко А.А. Маленькі дітки веселилися, співали англійською мовою та танцювали. Старшокласники в цей час розгадували кросворди, а також вчитель Гриців С.О. провела для учнів 3-4 класів квест-гру «Merry English». Учні були поділені на команди. Завдання охоплювали увесь вивчений матеріал і діти з цікавістю виконували усі поставлені перед ними завдання. Метою цього заходу було формування в учнів позитивного ставлення до англійської мови та виховання в них почуття відповідальності. Учні 7 класу в цей день зі своєю вчителькою Клименко О.В. провели вікторину «Amazing English» на якій змагалися дві команди та перемогли найкращі. Метою заходу було виховувати та підтримувати у школярів мотивацію до оволодіння іноземною мовою; розширювати знання учнів про культуру країни, мова якої вивчається; формувати лінгвокраїнознавчу компетенцію школярів.
Четвер був не менш цікавим. Учні 8 класу разом із Гриців С.О. провели брейн-ринг «Who knows English better?». Учні із задоволенням виконували цікаві завдання та намагалися бути кращими. За допомогою ігор учні вдосконалювали навички читання, аудіювання та говоріння, розвивали логічне мислення, пам’ять та увагу. Клименко О.В. проводила із старшокласниками уроки-вікторини на тему «Halloween». Хоча ми це свято не святкуємо, але святкують народи, мову яких ми вивчаємо. Поряд з цим наші діти розширюють свій кругозір та дізнаються про традиції народів світу. Для молодших школярів разом із Данилко А.А. це був день ігор та забав – найцікавіше, що може бути для діток. А також саме гра допомагає у вивченні іноземної мови та кращому її засвоєнні.
У п’ятницю завершився наш цікавий тиждень не менш цікавими заходами. Гриців С.О. провела інтелект-шоу «English is interesting to learn» з учнями 5-9 класів. Дітки дуже люблять нестандартні уроки та заходи, тому беруть участь із задоволенням. Клименко О.В. провела конкурс на найкращу композицію до «Halloween», а для 1-2 класів це був день кольорів із захоплюючими конкурсами та завданнями. Найактивніші учні та класи отримають після канікул свої заслужені нагороди та позитивні емоції.
Головною метою проведення тижня було підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в школі, розвивати в учнів навички слухання та говоріння іноземною мовою, інтерес до творчості, логічне мислення та пам'ять.
Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах.
Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні тижня. Бажаємо й надалі перемагати та показувати гарні результати!
Педагогічний, батьківський та учнівський колективи турбуються про впорядкування пришкільної території НВК№2 так, 21 жовтня на клумбі було висаджено 100 кущів троянд, які подарувала випускниця 1979 року Кураш Ольга Василівна. Висловлюємо слова щирої вдячності за такий вишуканий подарунок школі.
Навесні троянди забуяють різнобарв'ям і будуть радувати жителів громади.
В переддень Дня Захисника України та Дня українського козацтва у Матусівському НВК -2 стартувала Всеукраїнська дитяча - юнацька військово - патріотична гра "Сокіл" ("Джура"). У ній беруть участь три рої (1-4 класи -"Веселий вулик", 5-7 класи -"Соколята", 8-10 класи - "Залізні вовки"). Відбулася посвята у джури. Юні джурівці давали клятву і переглянули презентації про козаків. Перший старт дано. Ми сподіваємося, що виховання патріотизму, любові до рідного краю, знання його історії стане першочерговим завданням для нашої молоді.




Напередодні Дня захисника України та Дня українського козацтва в Матусівському НВК №2 відбулася лінійка "Ми роду козацького діти, землі української цвіт."


10 жовтня 2019 року о 14 годині МОН спільно з Міноборони вперше в Україні провели “Урок мужності” у форматі онлайн. Захід відбувся за участі легендарного «Сумрака», Героя України генерал-майора Ігоря Гордійчука, який очолює Київський військовий ліцей ім. І.Богуна. До уроку долучились і учні 9-11 класів Матусівського НВК «ЗДО-ЗОШ І-ІІІ ст. №2» разом з вчителями історії Голуб К.О., Захисту Вітчизни Стадником І.І. та вчителем інформатики Десятник О.О. Катерина Олександрівна ознайомила учнів з біографією Гордійчука Ігоря Володимировича, проходження ним військової служби та участю у війні на сході України, а також наголосила на тому , що коли Гордійчук І.В проходив лікування та реабілітацію у США, міністр оборони України Степан Полторак призначив його начальником Київського військового ліцею імені Івана Богуна. 26 квітня 2016 року полковник, а нині генерал-майор, приступив до виконання посадових обов'язків
На "Уроці мужності" обговорювали питання: українська армія; формування позитивного іміджу солдата; подвиги військових. У ході онлайн-заняття учасників ознайомили з військовими закладами вищої освіти. В студії "Військового телебачення України" (Military TV UA) були присутні ліцеїсти (богунівці)та інші гості , які ставили питання, які цікавили їх. Наші учні теж не були пасивними і надсилали свої питання в онлайн-чат. Організатори пообіцяли проводити зустрічі такого формату разом із військовослужбовцями щомісяця упродовж навчального року, і ми надіємось, що і наступного разу долучимось до такого цікавого та змістовного заходу.




Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня країна урочисто відзначає День працівників освіти, день, коли навчальні заклади майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та педагогів. Відбулося таке свято і в нашій школі.
В актовій залі зібрався весь педагогічний колектив, а учні підготували чудове свято. "Уклін Вам до землі любі, милі вчителі."
Квіти, які подарували учні, були найдорожчим подарунком, тому що дарували їх - від щирого серця.



Ми Вас з Днем вчителя вітаєм,
Легкої праці вам бажаєм.
Щоб гарний настрій був у вас
Навіть у дуже скрутний час.
Щоб все в житті було гладенько,
І йшло щоб все завжди рівненько.
Щоб всі вас учні поважали,
Приємні спогади лишали.

01.10.19 в Матусівському НВК №2 проведена лінійка з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку. В плані дня відбулася виставка фотографій дідусів і бабусь учнів закладу, проведений майстер-клас по виготовленню листівок для привітання вчителів-пенсіонерів, години спілкування, бесіди щодо виховання в учнів поваги до старших, людей похилого віку.
Тож щиро вітаємо Вас з теплим і сердечним святом - Днем людей похилого віку! Цей день - символ єдності і спадкоємності поколінь, прекрасна можливість сказати теплі слова подяки батькам, матерям, ветеранам війни і праці, пенсіонерам і взагалі всім літнім людям за вклад у розвиток країни, за багаторічну самовіддану працю, доброту і мудрість.






27.09.2019. Цікавим і позитивним, сповненим яскравих вражень і несподіванок пройшов сьогодні день дошкільника в Матусівському НВК №2. ,,Всі ми родом з дитинства '', і це насправді так - тому кожен , і директор, і найменший дошкільник поспішав до школи сьогодні зі своєю улюбленою іграшкою дитинства ! А учні 8 та 10 класу, разом зі своїми класними керівниками Стадник Ігорем Івановичем та Оленою Леонідівною завітали до нас навіть з подарунками !!!!!




«Захисти своє майбутнє - працюй легально!»
26 вересня 2019 року у Матусівському НВК «ЗДО-ЗОШ І-ІІІ ст. № 2» для учнів 8-10 класів була проведена інформаційно - роз`яснювальна робота начальником відділу активної підтримки безробітних Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Демченко Наталією Володимирівною, щодо питання легалізації працевлаштування, виявлення "тіньової" зайнятості, легалізації заробітної плати, детінізації доходів. Під час заходу було роз'яснено негативні наслідки тіньової зайнятості, що одержуючи зарплату в «конверті», громадянин позбавляє себе гідної пенсії у майбутньому та інших соціальних гарантій від держави. Фахівець філії розповіла учням про переваги легальної зайнятості та про шахрайства, які очікують при нелегальному працевлаштуванні. Під час заходу Наталія Володимирівна представила презентації платформи «Моя професія: консультаційна мережа», «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю» та «Інформацію для молоді » .
«Подбайте про себе та своє майбутнє, адже тільки від вас залежить наявність неправомірних дій на вашому професійному шляху», - зауважила Наталія Володимирівна.
На завершення заходу кожен учасник отримав різноманітні буклети та листівки від Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості . Дякуємо за цікаву та змістовну зустріч з нашими учнями Мусюрі Ігорю Віталійовичу /директору Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості/ та Демченко Наталії Володимирівні / начальнику відділу активної підтримки безробітних Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості /. Сподіваємось, що такі зустрічі для учнів є корисними і допоможуть зорієнтуватись у виборі професії та легалізації зайнятості.



23 вересня учні 8 та 7 класів Матусівського НВК « ЗДО-ЗОШ І-ІІІ ст. №2» відвідали Шполянський краєзнавчий музей, де переглянули експозиції музею “Картинна галерея”, “Зал старожитностей”, “Світлиця” ,“Грошові знаки народів світу”, “Радянський період”, “Сучасна історія нашого краю”. Кожен учень мав змогу оцінити експонати, які зачаровували як манерою виконання, так і змістом. Школярі розглянули старовинні речі, якими колись користувались наші предки. Експонати не тільки радували око, але, водночас, і дивували. Цікавою стала експозиція присвячена подіям Майдану, АТО, Афганістану. Учні розглядали речі своїх земляків, які стали свідками тих буремних подій. Завдяки дуже цікавій і змістовній розповіді екскурсовода учні мали змогу зануритись в культуру, побут, релігію, історію нашої малої Батьківщини. Екскурсія мала патріотично – виховний та пізнавальний характер. Діти дізналися багато цікавого про рідний край. Екскурсія залишила незабутні враження та викликала тільки позитивні емоції
Ми дуже вдячні за захоплюючу подорож сторінками історії нашого краю директору Шполянського краєзнавчого музею Кунець Наталії Іванівні та Діані Кузьменко.




З 16 по 20 вересня проходив Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. 19 вересня, у Матусівському НВК №2 для учнів 1-4 класів була проведена година спілкування на тему : «СТОП БУЛІНГ !» . На ній були сформовані уявлення про насилля та жорстокість , їх наслідки для учнів.
На заході учні переглянули відео «Булінг» та мультфільм «Чорний кіт», слухали притчу «Все залишає свій слід» і оповідання М. Носова «Як Незнайко складав вірші». Також в групах вони аналізували різні складні ситуації, в яких їхні однолітки зазнавали жорстокого поводження, та шукали шляхи виходу для подолання булінгу.
В кінці виховної години діти зробили висновок, що булінгу не місце в школі. Вони побажали один одному добра, миру, щастя та любові.




“Потрібен мир – тобі й мені
І всім на світі дітям!
Не тільки вранці навесні
Нехай нам сонце світить.
Потрібен мир, трава в росі,
Усміхнений нащадок.
Потрібен мир усім-усім,
Отриманий у спадок”.
День Миру святкують щороку 21 вересня, адже в цей день ми всі маємо задуматися над тим, що таке МИР і ЗЛАГОДА на Землі.
Ми - Матусівський НВК №2 - теж приєдналися до святкування Дня Миру. Учні відзначилися гарними малюнками та виробили паперові голуби - символи миру.
Матусівський НВК №2. 19 вересня. Сьогодні День народження “Смайлика”. Саме цього дня професор Університету Карнегі — Меллон Скотт Фалман запропонував графічно передавати усміхнене обличчя за допомогою трьох символів: двокрапка, дефіс, дужка, повідомляє УНН.
Це нововведення отримало просту назву “смайл” (з англ. “посмішка”) та знайшло широке застосування в комп’ютерній сфері — особливо в Інтернеті і соціальних мережах.
Створення смайлика спочатку було пов’язане з тим, що користувачі Інтернету часто не знали, як позначити повідомлення жартівливого характеру, щоб це було всім зрозуміло.
Однак через десятиліття цей символ став незамінним у сфері електронного спілкування. Зараз смайлик багатоликий, він здатний виражати радість, здивування, захоплення, смуток та інші емоції.
Наш навчальний заклад теж долучився до святкування Дня Смайлика. Активно брали участь, як учні, так і педагоги. Діти намалювали дуже багато малюнків із зображенням смайлика, відтворили флешмоб-Смайл. Всі задоволені та щасливі, отримали хороший настрій від свята:) :):)
Діти – наше майбутнє! В дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та мали усі умови для розвитку. І наш обов’язок зробити їх щасливими! Школа – це не тільки місце, де навчають, це місце, де діти проводять значну частину свого життя, де має бути необхідне обладнання для навчання, відпочинку та дозвілля. Тому завдяки креативності вчителів початкових класів, підтримці батьків у Матусівському НВК №2 у коридорі біля класних кімнат, де навчаються молодші школярі, були створені ігрові осередки (розмітка «класики», «ланцюжок», «сліди») , що забезпечують рухову активність учнів під час перерв. Вчителі початкових класів вирішили зробити з нього ігровий простір, де діти зможуть під час перерв цікаво пограти та поспілкуватися. Кожен учень потребує цікавого та змістовного дозвілля під час перерв та в післяурочний час. Звичайно, проходити шкільними коридорами і дивитися на стіни не до вподоби школярам. Тепер учні початкової школи мають чудову можливість отримати море позитиву завдяки ігровим осередкам.




У Матусівському НВК №2 відбулося відкриття Олімпійського тижня, присвячене Дню фізичної культури та спорту.
Мета проведення Олімпійського тижня - сприяти залученню дітей та молоді до занять фізичною культурою і спортом, пропагувати здоровий спосіб життя, виховувати почуття патріотизму. були проведені заходи, зокрема:
- "Олімпійські малюнки"
- "Олімпійські плакати"
- спортивні кросворди
- спортивна доріжка
- спортивна вікторина
- змагання з різних видів спорту та легкої атлетики.
Олімпійський тиждень був насичений, цікавий та змістовний, а учні з гарним настроєм та масою позитивних емоцій поверталися додому.
Ми ще раз побачили, що в нашій школі ростуть сильні, спритні і сміливі діти.


1 вересня – не просто дата в календарі. Це завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою незабутній святковий день – День знань! Це особливе свято не лише для школярів, а й для вчителів та батьків. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання та побажання, для когось вперше, а для когось востаннє дзвенить перший дзвоник і починається перший урок.
Цьогоріч для учнів 3, 7 та 11 класів нашої школи перший урок став незвичайним, у формі гри-квесту. Діти, об’єднавшись в дружню злагоджену команду, разом з кумедними проте суворими піратами-одинадцятикласниками, вирушили в захопливу «Навколосвітню подорож Країною Знань».
Класна кімната враз стала імпровізованим піратським судном, яке миттю долало тисячі кілометрів, подорожуючи країнами світу. Під час подорожі команди 3 та 7 класів, працюючи в тандемі, виконували різні завдання піратів і отримували в нагороду «ключики знань», з допомогою яких згодом відчинили скриньку з піратським скарбом. Діти дізналися, як та коли розпочинається навчальний рік в Японії, Німеччині, Фінляндії та Ізраїлі, а повернувшись до рідних берегів нашої неосяжної Батьківщини розповіли піратам про День знань в Україні, про визначні місця, історію та видатні особистості нашої батьківщини.
Весело, пізнавально та цікаво минув наш перший урок-квест «Навколосвітня подорож Країною Знань або ПОВНИЙ ВПЕРЕД!»
Тож, з новими силами, з запалом та ентузіазмом, з любов'ю до України учні вирушили здобувати нові знання! ПОВНИЙ ВПЕРЕД! Попереду Країна Знань.