top of page

Аналіз моніторингу учнів Матусівського ліцею №2 за І семестр 2021-2022 н.р.

Здобутки та перспективи

протягом 2019-2020 н.р.

 

 Реалізація освітніх програм спрямована на формування ключових компетентностей:

 1. Спілкування державною мовою. Це вміння усно і письмово висловлювати й тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання, письмо, застосування мультимедійних засобів). Здатність реагувати мовними засобами на повний спектр соціальних і культурних явищ – у навчанні, на роботі, вдома, у вільний час. Усвідомлення ролі ефективного спілкування.

2. Спілкування іноземними мовами. Уміння належно розуміти висловлене іноземною мовою, усно і письмово висловлювати і тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання і письмо) у широкому діапазоні соціальних і культурних контекстів. Уміння посередницької діяльності та міжкультурного спілкування.

3. Математична грамотність. Уміння застосовувати математичні (числові та геометричні) методи для вирішення прикладних завдань у різних сферах діяльності. Здатність до розуміння і використання простих математичних моделей. Уміння будувати такі моделі для вирішення проблем.

4. Компетентності в природничих науках і технологіях. Наукове розуміння природи і сучасних технологій, а також здатність застосовувати його в практичній діяльності. Уміння застосовувати науковий метод, спостерігати, аналізувати, формулювати гіпотези, збирати дані, проводити експерименти, аналізувати результати.

5. Інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні. Інформаційна й медіа-грамотність, основи програмування, алгоритмічне мислення, роботи з базами даних, навички безпеки в Інтернеті та кібербезпеці. Розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо).

6. Уміння навчатися впродовж життя. Здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь і навичок, організації навчального процесу (власного і колективного), зокрема через ефективне керування ресурсами та інформаційними потоками, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, вибудовувати свою навчальну траєкторію, оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя.

7. Соціальні і громадянські компетентності. Усі форми поведінки, які потрібні для ефективної та конструктивної участі у громадському житті, на роботі. Уміння працювати з іншими на результат, попереджати і розв’язувати конфлікти, досягати компромісів.

8. Підприємливість. Уміння генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя з метою підвищення як власного соціального статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави. Здатність до підприємницького ризику.

9. Загальнокультурна грамотність. Здатність розуміти твори мистецтва, формувати власні мистецькі смаки, самостійно виражати ідеї, досвід та почуття за допомогою мистецтва. Ця компетентність передбачає глибоке розуміння власної національної ідентичності як підґрунтя відкритого ставлення та поваги до розмаїття культурного вираження інших.

10. Екологічна грамотність і здорове життя. Уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

                       Створення умов інваріантного навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

Сьогодні змінюються технології, по-новому розвивається суспільство, зараз ми не можемо точно знати, з якими викликами зустрінуться діти,що зараз навчаються у школі. Тому й важливо перейти від школи, яка напихає дітей знаннями, котрі дуже швидко застарівають, до школи, яка вчить знання використовувати.

Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті. Освітня діяльність у школі здійснюється відповідно до Конституції  України, законів України «Про освіту» , «Про повну загальну середню освіту»,  Національної стратегії розвитку освіти, нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, чинних законодавчих та нормативно-правових документів, спрямована на реалізацію державних, регіональних і районних програм у галузі освіти, на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти.

            Освітянські реформи на сучасному етапі розглядають учня як особистість - інноватора, що володіє ключовими  компетентностями. Це – особистість проінформована, обізнана у певних питаннях,  має знання та досвід, вміє їх здобувати  та   використовувати для власних індивідуальних і професійних завдань. Важливо в нинішньому часі виховувати молодь на  загальнолюдських цінностях, навчити її критично мислити, щоб захиститися від непотрібної та негативної інформації,  переосмислювати все, до чого доторкається дитяча цікавість,     з огляду на те, як це вплине  на їх життя та  здоров’я. Головним завдання навчального закладу є забезпечення високої якості освіти та відповідності її потребам особистості. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна, готова і здатна відповідати за власний добробут, добробут усього суспільства, бути чинним громадянином України, мати позитивне ставлення до себе, інших учнів, педагогів, школи, навчання.

Відповідно до  плану роботи навчально-виховного комплексу   на 2019-2020 н. р., на виконання наказу Матусівського НВК №2 від 29.11.2019 №  «Про   проведення  моніторингу знань учнів НВК №2  за 2019-2020 н. р.»  та з метою моніторингу знань, умінь та навичок  учнів  були проведені   контрольні роботи з української мови та літератури, англійської мови, історії, математики, географії, зарубіжної літератури, геометрії, фізики та біології, музичного мистецтва, мистецтва в 3-11 класах:

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 30.03.2020 №463  «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів,які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019/2020 навчальному році», з метою організованого завершення 2019/2020 навчального року  наказом по НВК №25 від 01.04.2020 звільнено у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти.

             Державну підсумкову атестацію 11 класу буде проведено у формі зовнішнього незалежного оцінювання, відповідно до графіка.

            Протягом навчального року здійснювався контроль за навчальною діяльністю учнів 5-го класу з метою вивчення адаптації до нових умов навчання. Вивчався стан викладання, рівень знань, умінь і навичок учнів з основних предметів. Контролювався стан ведення шкільної документації та виконання навчальних програм. Вивчалася система роботи учителів, які атестувалися, контролю за дотриманням медико-педагогічних вимог на уроках фізичної культури.

bottom of page